ГУМАНІЗМ ПО-АМЕРИКАНСЬКОМУ

Поділитися
Рішення Верховного суду США про те, що особи, визнані божевільними, не можуть бути страчені, було ухвалене ще 1986 року...

Рішення Верховного суду США про те, що особи, визнані божевільними, не можуть бути страчені, було ухвалене ще 1986 року. Однак досі в його трактуванні знаходять усе нові спірні моменти. Ось, наприклад, випадок Чарльза Сінглтона, що 1979 року скоїв убивство й того ж року був засуджений до страти. Ознаки його неосудності жодних сумнівів не викликали, і, здавалося б, непорозумінь із вироком не буде. Та вони все ж виникли.

Американська медицина створила такі психотропні засоби, які давали ув’язненому надію на вилікування. З цього приводу федеральний апеляційний суд у Сент-Луїсі взявся вирішувати, чи мають право тюремні власті примусово лікувати Сінглтона цими препаратами з тим, щоб по закінченні курсу й визнання його осудним посадити-таки засудженого на електричний стілець. Шість суддів вважали, що мають. Ось аргументація одного з них: «Випадок Сінглтона поставив суд перед вибором між відновлювальним лікуванням, що супроводжується стратою, і відсутністю лікування, що супроводжується психозами і довічним ув’язненням». Перший варіант видався їм гуманнішим, оскільки принаймні в’язень отримував користь від лікування. І можливість страти у цьому випадку була єдиним «побічним наслідком лікування». Із п’яти суддів, які залишилися в меншості, лише один — Джеральд Хіні — вказав на існування третього варіанту: лікувати, але не страчувати. Однак його думки не дослухалися, і Сінглтона після примусового лікування стратять.

Тепер саме від прогнозу лікарів залежать шанси в’язня на життя. Щоправда, фахівці вже кажуть, що про повне вилікування й мови бути не може, оскільки більшість сучасних препаратів лише трохи маскують найбільш явні симптоми захворювання, але аж ніяк не усувають саму патологію. Втім, і цей варіант теж цілком відповідає американським уявленням про гуманність та законність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі