ГЛОБАЛЬНА БЕЗПЕКА - Право - dt.ua

ГЛОБАЛЬНА БЕЗПЕКА

22 серпня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №32, 22 серпня-29 серпня

Служба безпеки України пропонує створити спеціальну систему моніторингу телекомунікацій для негласного знімання інформації при проведенні оперативно-пошукової, контррозвідувальної та розвідувальної діяльності...

Служба безпеки України пропонує створити спеціальну систему моніторингу телекомунікацій для негласного знімання інформації при проведенні оперативно-пошукової, контррозвідувальної та розвідувальної діяльності.

Відповідний законопроект «Про моніторинг телекомунікацій», розроблений СБУ, вніс на розгляд парламенту Кабінет міністрів України, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Систему моніторингу, відповідно до законопроекту, повинна буде створити й обслуговувати в майбутньому Служба безпеки України. Скористатися правом моніторингу зможуть органи, котрі мають на підставі відповідних законів право на негласне знімання інформації з каналів зв’язку.

В даний час, відповідно до Закону про оперативно-пошукову діяльність, право на санкціоноване судом негласне знімання інформації мають ряд підрозділів МВС, СБУ, Прикордонних військ, Управління державної охорони, оперативні підрозділи податкової міліції Державної податкової адміністрації України, оперативні підрозділи Держдепартаменту виконання покарань, розвідувальний орган Міноборони.

Дія системи моніторингу, відповідно до законопроекту, не поширюється на спеціальні системи телекомунікацій, що забезпечують передачу і приймання інформації з обмеженим доступом для органів державної влади.

Для введення в дію системи моніторингу всім операторам телекомунікацій потрібно буде за свій рахунок придбати устаткування, необхідне для проведення моніторингу і встановити його на своїй території. Також за кошти оператора буде проводитися надалі його технічне обслуговування. Засоби управління системою моніторингу будуть розміщені на площах СБУ.

Відповідно до законопроекту, СБУ матиме право вимагати від оператора всі необхідні технічні дані про мережу електрозв’язку для введення в дію системи моніторингу.

У разі, якщо оператор телекомунікацій припинить свою діяльність, він може залишити собі техніку, що входила в систему моніторингу після вилучення спеціальних програмних засобів і спеціальної обробки носіїв.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, його прийняття не зажадає додаткових матеріальних й інших витрат із боку держави.

Водночас, за прогнозами фахівців, котрі розробили законопроект, після його ухвалення можливим є незначне підвищення тарифів на надання телекомунікаційних послуг.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво