ЕЛЕКТРО-ШОКОВИЙ ПІСТОЛЕТ ПРОТИ ТЕРОРИСТІВ

Поділитися
Страх перед новими терактами загрожує перетворити США на суцільний військовий табір, де вогнепальна зброя стане таким самим неодмінним атрибутом повсякденного життя, як авторучка чи гаманець...

Страх перед новими терактами загрожує перетворити США на суцільний військовий табір, де вогнепальна зброя стане таким самим неодмінним атрибутом повсякденного життя, як авторучка чи гаманець. Купувати «пушки» для хоча б примарної гарантії власної безпеки почали навіть панночки зі слабкими нервами й глибоко літні люди. Але психологи вже давно довели, що далеко не кожен, у разі реальної небезпеки, зможе натиснути на курок смертоносної зброї. А скористатися альтернативним засобом самооборони, який не вбиває, а лише паралізує агресора на 90 секунд, набагато реальніше. Саме тому за півроку після 11 вересня обсяг продажів електрошокових пістолетів збільшився мало не вдвічі, а кількість магазинів, де їх можна придбати, до кінця нинішнього року має зрости із 100 до 600.

В усьому світі такі пістолети виготовляє лише декілька компаній, кожна за своєю власною унікальною технологією. Проте в США лідером у цій галузі, зважаючи на все, стала компанія Taser International Inc. Вона вже одержала й виконала замовлення United Airlines на 1300 пістолетів, завдяки чому екіпажі 600 авіалайнерів отримали особисту зброю. Крім того, ці пістолети взято на озброєння 1000 поліцейських ділянок. Але найголовніше, що їх охоче купують прості громадяни, стурбовані питаннями особистої безпеки.

Технологію виготовлення електрошокового пістолета розробив колишній співробітник NASA Джек Кавер ще в 1970-х під враженням фантастичного роману Томаса Свіфта. Тож назва електрошокового пістолета — TASER — є акронімом Thomas A. Swift Electrical Rifle. Проте років двадцять цей винахід залишався незатребуваним, поки ним не зацікавилися брати Сміт.

Патрік (випускник Гарварда) й Томас (володар ступеня з бізнес-адміністрування) зіштовхнулися з необхідністю мати альтернативну особисту зброю після того, як двоє їхніх товаришів стали випадковими жертвами під час вуличної перестрілки. Відчувши гостру потребу мати гарантію власної безпеки, брати Сміт проте не допускали для себе можливості застосування вогнепальної зброї. Більше того, опитавши безліч людей, вони зрозуміли, що вони зовсім не рідкісний виняток. Отож і вирішили зайнятися виробництвом особистої не смертельної зброї.

Зацікавившись розробкою Кавера, брати зрозуміли, що модель вимагає серйозного вдосконалення. Передусім потрібно було відмовитися від пороху, який використовував Кавер у спусковому механізмі, оскільки в цьому разі цей пістолет вважався б вогнепальною зброєю і для його носіння була б потрібна ліцензія. Замінивши порох стисненим газом, брати розв’язали цю проблему, і з 1993 року розпочали виробництво електрошокових пістолетів.

Зовні Taser виглядає як звичайний пістолет. При натисканні на курок із його дула зі швидкістю 160 кілометрів на годину вилітають дві металеві стріли, з’єднані одна з одною дротом. Влучаючи в ціль, вони вражають її електричним зарядом, що пробиває навіть 5-сантиметровий шар одягу. Заряд генерується у вигляді кількох електричних імпульсів тривалістю 5 секунд і напругою в 50 тисяч вольт. М’язи людини, враженої таким зарядом, починають конвульсивно скорочуватися, і вона на певний час цілком втрачає контроль над своїм тілом.

Ліцензія на технологію Кавера свого часу належала не тільки Taser International, а й компанії Tasertron. Тому 1995 року ці дві компанії уклали угоду, яка забороняє братам Сміт постачати своїми пістолетами військових і поліцейських до лютого 1998 року. Правда, і після закінчення цього терміну справи у фірми йшли не дуже добре, аж до самісінького 11 вересня. Зате відтоді акції компанії виросли на 180 відсотків і продовжують зростати небаченими темпами. Вартість «споживчої» моделі становить у США 120 доларів, а для спеціальних цілей випускається складніша модель, що коштує 600 доларів.

за матеріалами International Herald Tribune

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі