Експерт РЄ: Україна зробила крок назад у боротьбі з відмиванням грошей

Поділитися
Україна зробила крок назад у боротьбі з відмиванням грошей, не зумівши надати чинності новій, розр...

Україна зробила крок назад у боротьбі з відмиванням грошей, не зумівши надати чинності новій, розробленій за європейськими принципами редакції закону про запобігання та протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, вважає експерт Ради Європи Пшемислав Мусялковскі.

Відзначивши, що чинний в Україні з 2003 року закон про боротьбу з відмиванням грошей має серйозні недоліки, він нагадав: «За допомогою європейських експертів було розроблено нову редакцію закону. Однак він був ухвалений нелегітимною Верховною Радою, іншими словами, законної сили не має».

«Крім того, на останніх етапах розробки найбільш принципові пункти з тексту закону зникли. Так що ми зробили крок назад, і вся основна робота в цьому напрямі в нас іще попереду», — наголосив експерт, який є менеджером проекту Єврокомісії і РЄ з надання Україні технічної допомоги у боротьбі з відмиванням грошей (MOLI-UA-2).

За його словами, основним завданням залишається приведення українського законодавства у відповідність із європейськими стандартами.

З практичної точки зору, додав експерт, Україна повинна зосередитися на підвищенні рівня кваліфікації усіх осіб, які беруть участь у боротьбі з відмиванням грошей, і створенні відповідної інфраструктури.

Особливої уваги вимагає підготовка співробітників правоохоронних органів, перш за все — суддів. «Той факт, що підвищення кваліфікації українських суддів не враховує всього досвіду, який напрацювала європейська юриспруденція за останні 20 років саме у справі боротьби з відмиванням грошей (а це сфера, що розвивається найбільш динамічно), створює додаткові ризики. Причому не лише для України», — підкреслив експерт.

Водночас він відзначив роботу Державного комітету фінансового моніторингу України, що створив міжнародний центр для навчання фахівців у сфері боротьби з відмиванням грошей.

«Аналогічні центри є лише в деяких країнах Європи. Підготувати людей, котрі не перевантажуватимуть усю міжнародну систему реагування хибними сигналами тривоги, а будуть здатні виявляти, розпізнавати та запобігати злочинним транзакціям, не так уже й просто», — зазначив Пшемислав Мусялковскі.

Докладніше читайте у статті Оксани Приходько «Боротьба з відмиванням грошей: європейський досвід для України» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі