Експерт: Прокуратура України перетворилась на репресивний орган

Поділитися
Прокуратура в Україні перетворилась на репресивний орган, який регулярно порушує безпідставні кримінальні справи, заявив у статті для «Дзеркала тижня» голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

Прокуратура в Україні перетворилась на репресивний орган, який регулярно порушує безпідставні кримінальні справи, заявив у статті для «Дзеркала тижня» голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

«Генеральна прокуратура України не виконує покладених на неї завдань. Замість того щоб здійснювати нагляд за дотриманням законності і переслідувати злочинців, прокуратура перетворилася на репресивний орган», — зазначив експерт.

В якості прикладу Березюк навів справу Бориса Пенчука, який, за версією слідства, неправдиво звинуватив у здирництві одного з лідерів Партії регіонів Бориса Колеснікова і був засуджений Ворошиловським районним судом Донецька до восьми років позбавлення волі.

При тому юрист наголошує, що заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, усупереч вимогам закону, передав її для розгляду по суті до Ворошиловського районного суду Донецька.

«Будь-які дії заступника генерального прокурора України, які виходять за межі наданих йому законом повноважень, є протиправними і містять ознаки злочинів, передбачених статями Кримінального кодексу України 364 (зловживання владою або службовим становищем) та 365 (перевищення влади або службових повноважень)», — наголосив Березюк.

На думку експерта, подібне порушення призвело до можливості маніпулювати судом, який розглядав справу.

«Борис Пенчук є автором книжки «Донецька мафія», негативними героями якої є лідери цієї партії, а також заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін та суддя Бухтіярова, яка й засудила Бориса Пенчука до восьми років ув’язнення. Саме тому, що в жодному із судів м. Києва справа Бориса Пенчука не мала судової перспективи, Ренат Кузьмін свідомо, зловживаючи владою, всупереч вимогам закону, передав її до Ворошиловського райсуду м. Донецька», — зазначив експерт.

При тому Березюк висловив переконання, що порушення у системі прокуратури мають системний характер.

«Кількість кримінальних справ, безпідставно порушених органами прокуратури, переросла критичну межу, що викликає справедливі нарікання в суспільстві. Орган, який повинен наглядати за дотриманням законності і бути взірцем у сфері застосування юридичних норм, перетворився на головного їх порушника», — заявив експерт.

Детальніше читайте у статті Олега Березюка «Теорія і практика прокуратури» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі