Добре забуте старе - Право - dt.ua

Добре забуте старе

16 грудня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №49, 16 грудня-23 грудня

Генеральний прокурор України Олександр Медведько 12 грудня затвердив структури Генеральної прокуратури України і прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя...

Генеральний прокурор України Олександр Медведько 12 грудня затвердив структури Генеральної прокуратури України і прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя. Таким чином підбито підсумок багатомісячної роботи комісії з питань оптимізації структури і штатної чисельності органів прокуратури України.

У нових структурах враховані пропозиції про необхідність чіткого дотримання функціонального принципу побудови апаратів, розмежування керівних та організаційних повноважень між різними ланками органів прокуратури, скорочення зайвих управлінських структур і усунення інших бюрократичних перекручень.

Відповідно до зазначених засад здійснено, зокрема, такі зміни. Підвищено статус структурних підрозділів, безпосередньо відповідальних за виконання конституційних функцій, а також за роботу з кадрами. У зв’язку з цим створені Головне управління підтримки державного обвинувачення в судах, Головне управління представництва в суді, захисту інтересів громадян і держави при виконанні судових рішень, Управління нагляду за дотриманням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та інших примусових заходів, Головне управління кадрового забезпечення.

У Головне слідче управління повернуто всі підрозділи, відповідальні за досудове слідство в органах прокуратури. У Головне управління нагляду за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання і досудове слідство, та Головне управління нагляду за дотриманням законів стосовно прав і свобод та захисту інтересів держави — відповідні підрозділи, які займаються цими напрямами роботи.

Реорганізовано або ліквідовано структурні підрозділи, що суперечили функціональному принципу або іншим загальноприйнятим правилам організаційної побудови державного апарату. Загалом у центральному апараті реорганізовано половину структурних підрозділів.

За такими самими принципами проведено відповідні зміни у структурі апаратів прокуратур обласного рівня.

Ліквідовано п’ять посад заступників генерального прокурора України — прокурорів регіонів Автономної Республіки Крим, Донецької, Кіровоградської, Одеської областей та міста Києва, а також посади заступників прокурорів областей — прокурорів міст Донецька й Одеси. На посади прокурорів Автономної Республіки Крим, названих областей і міст призначені керівники, котрі до цього обіймали відповідні посади.

Сьогодні в систему органів прокуратури входять Генеральна прокуратура України, 31 прокуратура обласної ланки, до яких належать прокуратури Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя, 25 прокуратур областей, три військові прокуратури регіонів та прокуратура Військово-морських сил України, 821 прокуратура районного рівня, у тому числі 33 військові прокуратури гарнізонів. Загальна кількість працівників органів прокуратури становить близько 15,2 тис. осіб, у тому числі 10,5 тис. — оперативних, із яких 1730 — слідчі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво