ДИВНІ ІНВЕСТИЦІЇ - Право - dt.ua

ДИВНІ ІНВЕСТИЦІЇ

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

Податкова міліція виявила в першому кварталі поточного року 1170 фактів необгрунтованого подання заявок на відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) загальною сумою 540 млн...

Податкова міліція виявила в першому кварталі поточного року 1170 фактів необгрунтованого подання заявок на відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) загальною сумою 540 млн. грн. Про це повідомив керівник податкової міліції ДПАУ Віктор Жвалюк на прес-конференції в понеділок. Боротьбою з незаконним відшкодуванням ПДВ займається спеціально створене управління податкової міліції. За його даними, протягом зазначеного періоду податкова міліція порушила 256 кримінальних справ за фактами незаконного відшкодування ПДВ.

Для прикладу В.Жвалюк назвав одну з київських фірм, яка через посередників реалізовувала в Росії арматуру. Фірма намагалася незаконно одержати шляхом відшкодування ПДВ 28 млн. гривень.

Як раніше зазначав глава ДПАУ Микола Азаров, дія ПДВ є однією з найгостріших проблем податкової системи України. 2001 року відшкодування ПДВ становило 132% до рівня 2000 року, тобто «держава фактично інвестує в конкретні комерційні підприємства-експортери». М.Азаров також підкреслював, що понад 75% кримінальних справ, порушених податковою міліцією торік, стосувалися фактів ухиляння від сплати ПДВ.

У першому кварталі 2002 року в Україні порушено майже 3 тисячі кримінальних справ за фактами навмисного ухиляння від сплати податків, відмивання грошей злочинного походження та інших злочинів, розслідування яких проводить податкова міліція.

Більше половини цих кримінальних справ порушено за ухиляння від сплати податків, причому близько 75% із них — в особливо великих розмірах. У першому кварталі поточного року податкові міліціонери припинили діяльність 46 конвертаційних центрів, виявили 1,3 тис. фіктивних комерційних структур, із розрахункових рахунків яких стягнено майже 7 млн. грн. За фактами відмивання грошей порушено 276 кримінальних справ, у результаті розслідування яких виявлено легалізовані кошти і майно на суму понад 90 млн. грн. Відкрито понад 330 кримінальних справ за порушеннями в аграрному секторі, а також 124 — за приховування валютного виторгу. У першому кварталі в Україну з-за кордону повернуто майже 16 млн. дол.

Як наголосили в ДПАУ, аналіз злочинних проявів у сфері оподаткування свідчить про те, що значні обсяги тіньових коштів продовжують обертатися в паливно-енергетичному комплексі, де виявлено понад 140 злочинів. Крім того, сферою підвищених кримінальних ризиків залишається кредитно-фінансова і банківська система, через яку проходять шахрайські фінансові операції та відмивання тіньових коштів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво