Бідності не буде! Або бідних... - Право - dt.ua

Бідності не буде! Або бідних...

19 жовтня, 2007, 15:04 Роздрукувати Випуск №39, 19 жовтня-26 жовтня

Україна, одна зі 191 країни—члена ООН зобов’язалася до 2015 року викоренити найгостріші форми бідності й досягти значного зростання реальних доходів населення...

Україна, одна зі 191 країни—члена ООН зобов’язалася до 2015 року викоренити найгостріші форми бідності й досягти значного зростання реальних доходів населення. Переконаність у цьому висловила директор департаменту стратегії соціального розвитку Міністерства праці та соціальної політики України Валентина Латик. Як повідомили ЛIГАБiзнесIнформ у прес-службі Мінпраці, вона зазначила, що уряд щороку затверджує План заходів щодо підвищення рівня зайнятості населення, збільшення доходів, розвитку соцстрахування, вдосконалення системи адресної соціальної допомоги та соціальних послуг, соціальної підтримки сімей із дітьми й дітей, позбавлених батьківської опіки.

За словами В.Латик, постійна робота в цьому напрямку дає результати: істотно поліпшуються показники рівня життя та бідності, й насамперед за рахунок зростання доходів населення. Так, номінальні доходи населення за січень—серпень поточного року збільшилися на 27,8% порівняно з відповідним періодом 2006 року, наявні доходи — на 24,4, а реальні наявні, визначені з урахуванням цінового чинника, — на 11,5%. Зокрема середньомісячна зарплата за січень — серпень 2007 року збільшилася на 27,9% порівняно з відповідним періодом 2006 року і становила 1271 грн. Реальна заробітна плата за цей час зросла на 12,2%.

«Моніторинг оцінки ситуації з бідністю за відносним критерієм з 2001 року свідчить про стабільні тенденції у цій сфері. При збільшенні в 2,5 разу межі бідності (від 175 грн. 2001 року до 430 грн. 2006-го) рівень бідності за цей час становив 28%, а згідно з даними першого кварталу 2007 року, він знизився на 0,2 відсоткового пункту порівняно з відповідним періодом минулого року», — зазначила директор департаменту стратегії соціального розвитку.

За її словами, рівень бідності за абсолютним критерієм, до якого, зокрема, належить показник вартості добового споживання на рівні 4,3 дол., є орієнтиром Цілей розвитку тисячоліття ООН. Це свідчить про значне зниження рівня бідності в Україні (від 11% 2001 року до 1% 2006-го).

Як запевнила В.Латик, для забезпечення успішного проведення реформ в Україні буде продовжено виконання завдань, спрямованих на підвищення рівня життя населення, зростання грошових доходів, зменшення бідності, поліпшення пенсійного забезпечення й посилення адресної підтримки громадян України.

Як відомо, Генеральна Асамблея ООН 1992 року оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби з бідністю.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво