А.ШКІЛЬ ПЕРЕБУВАВ ПІД ВАРТОЮ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ’Я... СУДДІ - Право - dt.ua

А.ШКІЛЬ ПЕРЕБУВАВ ПІД ВАРТОЮ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ’Я... СУДДІ

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

Учора було звільнено з-під варти Андрія Шкіля, обраного народним депутатом. Так розв’язалася прав...

Учора було звільнено з-під варти Андрія Шкіля, обраного народним депутатом. Так розв’язалася правова колізія, що виникла у зв’язку із хворобою судді, який розглядав справу, в якій колишній лідер УНА-УНСО проходить як обвинувачуваний.

Про цю колізію заявив головний спеціаліст департаменту законодавства з правосуддя, кримінально-процесуального права й адміністративної відповідальності Міністерства юстиції України Олексій Коновал, коментуючи ситуацію зі звільненням А.Шкіля.

9 березня минулого року в Києві відбулися сутички між учасниками антипрезидентської акції та правоохоронних органів. СБУ порушила кримінальну справу стосовно організаторів та активних учасників заворушень і заарештувала ряд членів УНА-УНСО, 16 із яких, у тому числі й А.Шкіль, зараз проходять обвинувачуваними у справі.

Перебуваючи під арештом, А.Шкіль був обраний народним депутатом по 121-му виборчому округу у Львівській області. Відповідно до рішення Конституційного суду від 19 жовтня 1999 року, депутатська недоторканність поширюється на депутата з моменту визнання його обраним окружною комісією. Однак 9 квітня засідання колегії суддів Голосіївського місцевого суду Києва мало розглянути клопотання про звільнення А.Шкіля з-під варти. Проте засідання було перенесено на невизначений термін у зв’язку з хворобою головуючого у справі судді Івана Волика.

«Якщо в момент хвороби судді чи з інших причин виникає необхідність вирішити якісь питання, що безпосередньо торкаються інтересів аналізованої справи, то інший суддя не має права цього робити. У такій ситуації необхідно проводити розгляд справи з самого початку з іншим суддею», — сказав О.Коновал, підкресливши, що ця норма законодавства також стосується поданих у ході справи клопотань, у тому числі про зміну запобіжного заходу.

«Це законодавча колізія, і А.Шкіль має рацію, вимагаючи звільнення, і судді правомірно не виносять рішення в справі без головуючого. Їхні дії не можна визнати незаконними», — сказав спеціаліст Мін’юсту. О.Коновал також зазначив: «Якщо зараз рішення про звільнення А.Шкіля прийме хтось інший, то воно буде оскаржене і визнане незаконним». «Це питання може вирішитися лише згодом», — сказав він. Таким чином, хоча справа по суті ще не вирішена, народного депутата вже звільнено.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво