ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ — СВІДОМИЙ ВИБІР

Поділитися
Що треба, аби виростити здорову дитину? По-перше, звісно ж, сім’я, в якій батьки ведуть правильний спосіб життя...

Що треба, аби виростити здорову дитину? По-перше, звісно ж, сім’я, в якій батьки ведуть правильний спосіб життя. По-друге, друзі і приятелі, у чийому середовищі шкідливі звички — беззастережне табу, щось геть не модне і не заохочуване. Ну і, природно, школа, яка грамотно й тактовно допомагає підліткам зробити свідомий вибір на користь здорового способу життя. Допомогти українським школярам у цьому і покликана освітньо-виховна програма «Діалог».

«Діалог» діє з 1998 р. У рамках програми, за фінансової підтримки компанії «Філіп Морріс Україна», розроблено і видано посібник «Формування навичок здорового способу життя в дітей і підлітків». Його видання стало результатом праці великого колективу авторів, серед яких авторитетні вчені з Науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи при АПН України, професори провідних вузів країни, практичні психологи та соціологи. Посібник, адресований педагогічним працівникам і психологам, уже отримав гриф «Рекомендовано Міністерством освіти й науки України».

Зараз посібник проходить апробацію в більш ніж 200 школах, гімназіях, інтернатах шістнадцяти областей України та Києва. Очікується, що наприкінці 2001—2002 навчального року пілотні програми на основі вищезгаданого видання будуть запроваджені в середніх навчальних закладах усіх регіонів країни. У цілому протягом нинішнього навчального року в «обкатці» новинки візьмуть участь більш як 60 000 учнів 7—11 класів з 300 українських шкіл.

У рамках програми 2001 р. понад 140 учителів, шкільних психологів, методистів інститутів післядипломної освіти пройшли спеціальну підготовку і сьогодні активно продовжують втілювати ідеї «Діалогу» у школах.

На нинішньому етапі програму «Діалог» реалізує Всеукраїнська благодійна організація «Громадська рада з соціальних проблем розвитку підростаючого покоління».

— Майбутнє здоров’я нації — проблема всього нашого суспільства, — переконана виконавчий директор «Громадської ради» Марина Галябарник. — Тому допомогти молоді сформувати свідоме ставлення до свого здоров’я, позбутися шкідливих навичок, створити умови, де такі негативні явища стали б нонсенсом, можна лише об’єднавши зусилля найширших прошарків суспільства. Про майбутнє здоров’я нації слід турбуватися сьогодні. І не шкодувати на це ні зусиль, ні коштів.

18—20 квітня 2002 р. МОН України спільно зі згаданою благодійною організацією провели спеціалізований семінар із питань формування у дітей і підлітків навичок здорового способу життя. На семінар запросили заступників начальників управлінь освіти з 24 областей України, Києва та Севастополя, а також представників МОЗ, МВС, Мінкультури і мистецтв, Держкомітету молодіжної політики, спорту і туризму, АПНУ.

— На жаль, у нас поки що немає системи заходів, спрямованої на запобігання негативним явищам, зокрема у підлітковому середовищі, — наголосив заступник держсекретаря МОН України Григорій Науменко. — Ось ми й зібралися на семінар, щоб обговорити методи та форми виховної роботи, які необхідно в найстисліші терміни максимально інтенсифікувати. Виховувати, як відомо, треба не словами, а шляхом залучення до активної діяльності. Організувавши змістовне дозвілля наших дітей, поставимо надійний заслін усім негативним явищам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі