Їстівна вакцина проти гепатиту і ВІЛ

Поділитися
Рік тому ІнформНаука писала про дослідження новосибірських учених, які, за підтримки МНТЦ, займаються створенням їстівної вакцини від вірусу ВІЛ на основі рослин томату...

Рік тому ІнформНаука писала про дослідження новосибірських учених, які, за підтримки МНТЦ, займаються створенням їстівної вакцини від вірусу ВІЛ на основі рослин томату. Нині можна говорити про успішне завершення наступного етапу досліджень. Їстівну вакцину створено, причому не тільки проти вірусу ВІЛ, а й проти гепатиту В, а її імунологічні властивості перевірені на лабораторних тваринах. Вердикт учених — вакцина працює.

Нагадаємо: над створенням їстівних вакцин учені в усьому світі працюють уже досить давно. Справді, непогано б замість уколу з’їсти смачний і корисний овоч, щоб уберегтися від небезпечної хвороби. Дешево, просто і безпечно. Природно, овоч має бути трансгенним, для цього в рослину вводять ген вірусного білка, а він викликає в організмі утворення антитіл, які працюватимуть і тоді, якщо доведеться зустрітися зі справжнім вірусом. Томати ідеально підходять для створення їстівної вакцини, тому що їх не потрібно кулінарно обробляти.

Таку вакцину створили дослідники з ДНЦ вірусології і біотехнології «Вектор» у Новосибірській області у співпраці із Сибірським інститутом фізіології і біохімії рослин та Інститутом хімічної біології і фундаментальної медицини, а також з американськими партнерами зі Служби сільськогосподарських досліджень США. Рік тому дослідники розповіли, що вони змогли ввести ген вірусного білка в рослини томатів, показати, що білок міститься в їхніх листі та плодах, а ген передається наступному поколінню рослин. Тепер треба було перевірити властивості «томатної» вакцини на лабораторних тваринах.

Цього разу новосибірські вчені виготовили комплексну вакцину: з допомогою бактеріальної плазміди вони ввели в рослини ген, який кодує химерний білок вірусів ВІЛ і гепатиту В. Щоб було зручно вводити її тваринам, вони вирішили виготовити препарати сушених томатів. Плоди висушували в ліофілізаторі й роздрібнювали до гомогенного стану в кавомолці. В отриманому препараті виміряли вміст білка і переконалися в його достатній кількості. Піддослідних мишей годували препаратом, розчиненим у воді, вводячи його в стравохід через катетер. Контрольну групу мишей годували препаратом не трансгенного томату. Через певні інтервали часу визначали показники імунітету в крові й на слизових оболонках мишей.

Дослідження показало, що вже після першого прийому «томатної» вакцини формується мукозний імунітет проти гепатиту В та ВІЛ, а після другого — збільшується рівень антитіл у крові (системний імунітет).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі