ВООЗ: Мобільні телефони можуть бути причиною раку - Здоров’я - dt.ua

ВООЗ: Мобільні телефони можуть бути причиною раку

31 травня, 2011, 19:00 Роздрукувати

Міжнародна комісія у складі експертів з різних країн, проаналізувавши кілька десятків досліджень, прийшла до висновку, що використання мобільних телефонів людьми, ймовірно, веде до утворення раку головного мозку. Про це повідомляє Associated Press.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Доповідь експертів опублікована у вівторок у французькому Ліоні Міжнародним агентством вивчення ракових захворювань після слухань, що тривали цілий тиждень. Члени комісії проаналізували зв'язок між захворюванням раку у людей і типом електромагнітного випромінювання, що виходить від мобільних телефонів, мікрохвильових печей (СВЧ) і радарів.

Міжнародне агентство вивчення ракових захворювань входить до Світової організації охорони здоров'я (ВООЗ), тому висновок комісії буде передано у ВООЗ та органи з охорони здоров'я країн світу для ознайомлення і можливого видання нових інструкцій з використання мобільних телефонів.
 
За результатами вивчення експериментів комісія віднесла мобільні телефони до класу 2B, що означає, що мобільні пристрої можуть представляти небезпеку з точки зору захворювання на рак. У ту ж групу входять пестициди групи DDT і вихлопні гази від автомобільного двигуна.
 
Дані висновки йдуть врозріз з минулорічними результатами, які не показали точного зв'язку між використанням мобільного телефону і виникненням раку головного мозку  в хворого.
 
Тим не менш, йдеться в дослідженні, такої можливості не можна виключати, оскільки ні в одному з досліджень період спостереження за пацієнтом не перевищує десять років. Таким чином, йдеться у дослідженні, виключати появу ракової пухлини в більш віддаленій перспективі не можна.
За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >