Вчені: Стрес заразний, як застуда, особливо для жінок - Здоров’я - dt.ua

Вчені: Стрес заразний, як застуда, особливо для жінок

1 грудня, 2011, 16:21 Роздрукувати

Йдеться про «пасивний стрес». На думку вчених з Гавайського університету, такий стрес становить небезпеку, перш за все, для жінок, пише Сара Фікочеллі в матеріалі, опублікованому в газеті La Repubblica.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Ваш шеф приїжджає в офіс схвильованим - і у вас автоматично наростає хвилювання. Ваш чоловік або ваша дружина сідають за стіл, починають розповідати вам про свої проблеми на роботі - і ваша вечеря зіпсована. Мова не йде про просту нетерпимість: у даному випадку вами опановує стрес. Він передається організму безпосередньо від того, хто знаходиться поруч з вами, так само, як і застуда. Яким би не здавалося перебільшеним це порівняння, саме так все і відбувається. Колеги по роботі з їх скаргами, незадоволені родичі, діти, що переживають через іспит, - все це впливає на настрій, а значить, зачіпає безпосередньо вашу нервову систему і психіку", - пише видання.

По суті, мова йде про «пасивний стрес», і останні дослідження вчених з Гавайського університету підтверджують його небезпеку, говориться в статті. Стрес поводить себе як хвороба: є первинний носій, і він інфікує інших, які тримають стрес в собі доти, поки він не вибухне, заражаючи оточуючих.

«Найчастіше цей феномен уражає жінок – імовірно, тому, що жінка емоційно більш сприйнятлива до страждань інших. Проблема полягає в тому, що якщо негативні емоції доводиться переживати неодноразово, то вони присипляють здатність до опору і змушують заражену особистість сприймати їх як свої власні», - відзначає автор статті.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >