Вакцина проти раку - Здоров’я - dt.ua

Вакцина проти раку

23 червня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №24, 23 червня-30 червня

Управління з контролю за харчовими продуктами й лікарськими препаратами США схвалило першу вакцину, яка здатна захистити жінок від раку шийки матки...

Управління з контролю за харчовими продуктами й лікарськими препаратами США схвалило першу вакцину, яка здатна захистити жінок від раку шийки матки. Новий засіб стимулює вироблення імунітету до людського папіломовірусу й тим самим запобігає розвиткові раку шийки матки (три з чотирьох випадків). Призначається вакцина для дівчаток і молодих жінок віком від 9 до 26 років, при цьому чим раніше буде зроблено вакцинацію, тим більше шансів на вироблення імунітету (якщо вірус уже наявний в організмі, ефекту не буде). Як відомо, цей вірус передається статевим шляхом, і найкраще спрацює вакцина в тих, хто ще не жив статевим життям.

Природно, цей момент викликав нарікання з боку представників найконсервативніших верств суспільства, які вважають, що найнадійніший спосіб профілактики раку шийки матки – статеве стримування. На другому полюсі опинилися сімейні лікарі, які наполягають на негайній і поголовній вакцинації не лише всіх дівчаток, а й хлопчиків — аби вони не ставали переносниками вірусів. Більше того, без такої вакцинації дітям узагалі пропонується заборонити відвідувати школу. Вартість однієї вакцинації – 120 доларів, а для отримання стійкого ефекту необхідна потрійна вакцинація протягом шести місяців. За оцінками фахівців, рак шийки матки за поширеністю стоїть на другому місці серед усіх видів раку в жінок, щорічно діагностується 470 тисяч нових випадків захворювання при 233 тисячах смертей. А дані про поширення злощасного вірусу зібрано поки що в основному по Америці — його виявляють у кожного другого сексуально активного американця.

Вакцину розроблено завдяки дослідженням, проведеним у Національному інституті раку, де вперше встановлено зв’язок між наявністю вірусу й розвитком раку шийки матки. Живих вірусів препарат не містить, для його отримання використовуються технології генетичного модифікування. Вважається, що для максимального ефекту від вакцинації кількість вакцинованих має бути досить значною. Висока вартість препарату робить його малодоступним для жителів бідних країн.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво