В Україні третина громадян живі завдяки лікам - Здоров’я - dt.ua

В Україні третина громадян живі завдяки лікам

1 лютого, 2011, 13:41 Роздрукувати

Згідно з результатами опитування, проведеного Інститутом Горшеніна постійно ліками користується третина українців, майже 50% купують медпрепарати без призначення лікаря.

Зокрема, відповідно до даних дослідження, більше третини українців - 35,4% - на питання про частоту придбання ліків відповіли, що постійно «живуть на ліках». Більше чверті - 27,6% - сказали, що купують медикаменти іноді, 21,8% опитаних роблять це часто, і тільки 9,8% громадян - не вживають ліки практично ніколи. Не змогли відповісти на це питання 5,4% респондентів.

При покупці лікарських препаратів значна частина наших співгромадян - 43,2% - керуються порадою лікаря. Більше третини опитаних - 39,6% - покладаються на особистий досвід, а 12,5% українців довіряють пораді аптекаря. Орієнтуються на ціну препарату 6,7%, прислухаються до порад знайомих 6,3%, вірять телевізійній рекламі 4,3% респондентів. 4,2% громадян не купують лікарських препаратів. Не змогли відповісти на дане питання 3,5% українців.

Також, згідно з опитуванням, майже половина громадян України - 45,4% - купує ліки без призначення лікаря. При цьому, 40,2% громадян роблять так часто, а 5,2% - завжди. Без попередньої консультації з лікарем рідко купує ліки майже третина населення - 30,1%, а кожен п'ятий опитаний - 20,3% - ніколи не купує ліки без поради лікаря. Не змогли відповісти на дане питання 4,2% респондентів.

Велика частина українців - 40,4% - не стикалися з проблемами при купівлі ліків. Серед основних проблем, що виникають при купівлі ліків, майже третина громадян - 29,7% - назвали неможливість придбання препарату через його високу вартість. Варіант «препарату не було в аптеці, тільки аналоги» обрали 12,6% опитаних, у 8,7% респондентів був відсутній рецепт на дані ліки, не змогли купити препарат через відсутність потрібноїго дозування 5,3% громадян, а 1,2 % заявили, що мають досвід придбання підроблених ліків. Стикалися з проблемою відсутності в аптеці відповідного формату ліків 1,1%, а 2,1% респондентів - не змогли відповісти на дане питання.

Не має значення виробник лікарського препарату для 40,2% українців. Майже третина опитаних - 30,1% - віддають перевагу імпортним препаратам, а кожен четвертий - 25,4% - довіряє вітчизняному виробнику. Не змогли відповісти на дане питання 4,3% громадян.

Опитування показало, що переважна більшість українців - 90,1% - вважають, що слід запровадити державний контроль цін на ліки. Не бачать у цьому необхідності 5,9% опитаних, а 4% - не змогли відповісти на дане питання.

Більшість громадян України - 85,6% - стурбовані проблемою фальсифікації лікарських препаратів. Не відчувають занепокоєння з цього приводу тільки 6,3% опитаних, а 8,1% - не змогли відповісти на дане питання.

 

За матеріалами УНІАН, Сегодня

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >