В Україні майже ні в кого немає передумов для щасливої старості - Здоров’я - dt.ua

В Україні майже ні в кого немає передумов для щасливої старості

1 лютого, 2011, 14:55 Роздрукувати

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

«У когось є сім'я, але немає здоров'я, інші не скаржаться на самопочуття, але їх пригноблює матеріальне неблагополуччя, треті страждають від самотності. В Україні всього лише 1% літніх людей є практично здоровими. У цієї невеликої частини населення життя не обтяжене хронічними захворюваннями», - зазначив Безруков.

За його словами, відсоток довгожителів (90 років і старше) у світі зростає швидше, ніж в Україні.

«Тенденції такі, що відсоток 80-літніх людей збільшується швидше, ніж всього населення, так само як відсоток 60-літніх. В Україні тих, кому 60 років і більше, - 22%, а, за прогнозами ООН, у 2050 році їх буде 38%», - додав директор Інституту геронтології.

Він також зазначив, що ключовий момент тут - ставлення до людей похилого віку: «Коли вчені шукали пояснення кавказького феномену довгожительства, прийшли до висновку, що один із секретів криється в тому, що там дуже шанобливо ставляться до своїх старих. У 60-ті роки минулого століття у Радянському Союзі проводилося дослідження, під час якого вивчалося і питання про ставлення до створення будинків-інтернатів для літніх людей. Саме на Кавказі всі говорили: «Це ганьба для родини, для всього роду, якщо ми віддамо рідну людину у будинок-інтернат».

Безруков також повідомив, що той факт, що люди похилого віку відчувають себе зайвими в суспільстві, призводить до дуже сумних результатів - серед всіх суїцидів 40% припадає на людей похилого віку. «За цим сумним показником Україна знаходиться на одному з перших місць у світі», - уточнив він.

Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня.
Україна» у статті Ольги Скрипник «Больові точки. Зайві люди».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >