В Одеській області - всі умови для поширення холери - Здоров’я - dt.ua

В Одеській області - всі умови для поширення холери

9 червня, 2011, 07:37 Роздрукувати

Високий рівень забруднення морської води і стічних вод свідчить про наявність в Одеській області всіх умов для поширення інфекційних захворювань, у тому числі холери.

 Протягом десятка років у зимовий період з СБО «Північна» йшло скидання стічних вод безпосередньо у море на відстані 250 м від урізу води. Все це призводило до бактеріального і вірусного забруднення морської води в зоні купання. Навіть при зниженні обсягів скидання стічних промислових вод рівень забруднення в такий період настільки високий, що гідрологічні процеси не забезпечували її самоочищення.

За даними моніторингу, бактеріальне забруднення морської води в акваторії пляжів після дощів збільшується від 5-6 і до 1000 разів. Щорічно в літній період підвищується рівень захворюваності серозними менінгітами, галофілезом, пов'язаними з купанням в морі.

За інформацією санепідслужби області, з минулого року скидання стічних вод у море призупинено. Але немає гарантії, що рівень води в Хаджибейському лимані не підніметься, а дамби перебувають в аварійному стані, і тоді скидання знову буде здійснюватися в море.

Забруднюють акваторію Одеської затоки дві міські каналізаційні станції біологічного очищення. СБО «Північна» скидає в море близько 70% стоків на відстані 300 м від урізу води - але тільки взимку. Влітку - в Хаджибейський лиман, який постачає свіжу рибу на прилавки міста. Інша частина стоків цілий рік тече в море з СБО «Південна», на відстані 2 км від урізу води. Якщо ремонт або аварія, стоки скидають неочищеними. Так було в лютому 2008-го і в кінці травня 2010-го. А зливові стоки течуть у море без жодної очистки.

Існують різні шляхи вирішення проблеми стічних вод. Нагадаємо, після робочого візиту до КНР у квітні цього року Микола Азаров розповів про цікавий йому досвід Шанхая - про замкнуті системи очищення стічних вод. Однак замість цього місто вже розпочало  будівництва дорогого глибоководного випуску для скидання каналізаційних і стічних вод з СБО «Північна» в Одеську затоку. Потужність 400 тис. кубометрів на добу. У море щодня буде виливатися 210 тис. куб. м недоочищених, незнезаражених стоків. Кошторисна вартість проекту затверджена Кабміном і підписана Азаровим 15 грудня 2010. Чотирикілометрова труба, яку прокладуть по дну моря, обійдеться державі у 585 млн грн.

Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Ніни Перстньової «Заборону на «холеру» знято. В Одесі».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >