Українців тепер будуть вакцинувати по-новому - Здоров’я - dt.ua

Українців тепер будуть вакцинувати по-новому

3 листопада, 2011, 13:26 Роздрукувати

В Україні вступив у дію новий порядок проведення профілактичних щеплень. Він значно удосконалює попередній і є більш наближеним до європейських стандартів. Дотримання даного порядку забезпечить епідемічне благополуччя населення та попередження інфекцій, керованих вакцинацією, на території України.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зокрема, в ньому містяться наступні зміни:

- відмінена ревакцинація проти туберкульозу в 14 років. В попередньому Календарі вакцинація проти туберкульозу проводилася у віці 7 і 14 років. В новому передбачено, що дане щеплення має проводитися тільки в 7;

- тепер для вакцинації дітей на першому році життя проти кашлюку, дифтерії, правця може використовуватись вакцина як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом.;

- при проведенні вакцинації проти поліомієліту для перших двох щеплень, як і раніше, використовується інактивована вакцина для профілактики поліомієліту (ІПВ), а от для 3-6-го щеплень застосовують оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ).

Крім того, в новому Календарі визначено, що діти по всій схемі можуть бути вакциновані ІПВ. Але, враховуючи, що держава закуповує вакцину ІПВ тільки для перших двох щеплень, а для решти щеплень - ОПВ, то батьки при бажанні за позабюджетні кошти можуть придбати інактивовану поліомієлітну вакцину, якою і буде проведено дитині всі наступні щеплення проти поліомієліту.

Також, в новий Календар додано, що вакцина ІПВ може бути застосована для 3-6-го щеплень як окремо, так і у складі комбінованих вакцин;

- вакцинація дітей для профілактики інфекції, викликаної паличкою Haemophilus influenzae тип b (Hib-вакцина), раніше проводилася чотирьохразово в 3,4, 5 і 18 місяців, в новому Календарі вилучене одне щеплення - у віці 5 місяців;

- відмінена ревакцинація у 15 років проти паротиту у хлопчиків та проти краснухи у дівчат.

Крім того, у новому Календарі профілактичних щеплень розширюється перелік рекомендованих щеплень . Зокрема, до вже існуючого переліку інфекцій, куди входять щеплення проти гепатиту А, гепатиту В, грипу, пневмококової інфекції та захворювань, для імунопрофілактики яких існує вакцина, зареєстрована в Україні додано: кашлюк (раніше це було обов'язкове щеплення тільки для дітей, а тепер його можна проводити як для дітей, так і для дорослих), краснуха (для дорослих), епідемічний паротит (для дорослих), кір (для дорослих), менінгококова інфекція (для дітей і дорослих), папіломавірусна інфекція, ротавірусна інфекцію.

Раніше в перелік рекомендованих щеплень були включені тільки щеплення проти

Також, новий Календар містить зміни в розділі "Щеплення, які проводяться на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показаннями". А саме до попередньо визначених щеплень проти туляремії, бруцельозу, гарячки Ку, кліщового енцефаліту, чуми, черевного тифу, грипу, жовтої лихоманки, сказу на таких територіях додано проведення вакцинації за епідемічними показами проти вітряної віспи, кашлюку і холери.

Зміни в Календарі стосуються і розділу "Щеплення за станом здоров'я". Зокрема розширено перелік вакцин, які можуть використовуватися для щеплення проти пневмококової та менінгококової інфекцій. Тепер передбачається використання будь-яких сучасних вакцин проти цих інфекцій замість вакцини старшого покоління, які використовувалися раніше.

Ще одним нововведенням при проведенні профілактичних щеплень є оформлення письмової "Згоди на збір та обробку персональних даних". З метою дотримання Закону України "Про захист персональних даних" в Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень і туберкулінодіагностики включено додаток "Згода на збір та обробку персональних даних".

Така практика використовується в багатьох країнах Європи. Це потрібно для того, щоб, як і раніше використовувати отримані дані для ведення медичної звітності, не порушуючи вимог зазначеного закону.

Новий порядок проведення щеплень затверджений наказом МОЗ України від 16.09.2011 № 595 " Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 10.10.2011 за № 1159/19897.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >