Ученим вдалося розробити альтернативу уколам інсуліну

Поділитися
Учені з університету Де Монтфорт (Великобританія) на чолі з професором Джоан Тейлор розробили штучну підшлункову залозу, в якій знаходиться інсулін. Пристрій зовсім не має батарей або рухомих частин і може докорінно змінити всю методику лікування діабету.
Учені з університету Де Монтфорт (Великобританія) на чолі з професором Джоан Тейлор розробили штучну підшлункову залозу, в якій знаходиться інсулін. Пристрій зовсім не має батарей або рухомих частин і може докорінно змінити всю методику лікування діабету. Спеціальний гелевий бар'єр, який самостійно реагує на рівень глюкози в крові, затримує інсулін у пиладі. Коли інсулін підвищується, гелевий бар'єр стає м'якшим і в такий спосіб починає пропускати гормон, імітуючи нормальну роботу підшлункової залози. Як тільки рівень глюкози нормалізується, гель знову твердіє й інсулін не надходить у кров. Завдяки такому підходу інсулін не просто надходить в організм хворого в максимально правильних дозах, а ще й звільняє від обов'язку робити щоденні уколи. Поповнювати запаси гормону доведеться лише раз на кілька тижнів. Зараз прилад проходить доклінічні випробування, а «випробування боєм» на пацієнтах розпочнуться вже найближчими роками. Саме клінічні тести покажуть ефективність приладу й те, якою мірою його можна застосовувати до хворих з різними типами діабету. Якщо всі іспити штучна підшлункова залоза здасть на відмінно, то через п'ять-десять років буде налагоджено її комерційне виробництво.

За матеріалами Сегодня

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі