У США навчилися лікувати параліч, використовуючи «електронну рукавичку» (відео) - Здоров’я - dt.ua

У США навчилися лікувати параліч, використовуючи «електронну рукавичку» (відео)

19 липня, 2012, 08:03 Роздрукувати

У пацієнтів порушеннями чутливості, а також розладами рухової сфери після використання «електронної рукавички» відновилася температурна чутливість долонь, а також покращилася координація руху рук.

© gatech.edu

Американські вчені для реабілітації паралізованих пацієнтів розробили новий пристрій - «електронну рукавичку». Як повідомляє прес-служба Технологічного університету Джорджії, розробкою і випробуваннями пристрою Mobile Music Touch (MMT) займалася група фахівців організації за участю співробітників лікарні Shepherd Center в Атланті.

Рукавичка MMT призначена для реабілітації пацієнтів з порушеннями чутливості, а також розладами рухової сфери, які обумовлені тим чи іншим ураженням центральної нервової системи. Рукавичка забезпечена вібруючим пристроєм, який працює в комплексі з електронним фортепіано і комп'ютером. Клавіші фортепіано підсвічуються під час програвання різних мелодій. Завдяки спеціальному програмному забезпеченню, MMT за допомогою вібрації «повідомляє» пацієнтові, яким пальцем необхідно натискати на потрібну клавішу.

Для участі у випробуваннях пристрою запросили пацієнтів, які перенесли травму спинного мозку не менш ніж за рік до експерименту. Протягом двох місяців учасники тричі на тиждень вчилися грати на фортепіано по 30 хвилин на день. Половина з них використовувала MMT, а інша частина намагалася грати без допоміжного пристрою. Крім того, члени експериментальної групи по п'ять днів на тиждень носили рукавичку будинку по 2 години день. При цьому учасникам не треба було грати на музичному інструменті, хоча пристрій також періодично вібрував.

Після закінчення експерименту учасники повторно пройшли низку неврологічних тестів для оцінки сили, а також чутливості пальців рук. Пацієнти, які використовували рукавичку MMT, показали значно вищі результати цих досліджень, ніж учасники, реабілітація яких проходила без допоміжного пристрою. Зокрема, у деяких пацієнтів відновилася температурна чутливість долонь, а також покращилася координація руху рук.

Автори дослідження залишилися задоволені його результатами. За словами розробників MMT, вони мають намір повторити експеримент під контролем функціональної магнітно-резонансної томографії. !zn

Читайте також:

Вчені домоглися 100%-го лікування паралічу кінцівок (відео)

Щорічно у світі помирають майже 5 млн людей від пасивного способу життя

У США схвалено перший засіб для профілактики ВІЛ

 

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >