У діагностуванні раку можуть допомогти медузи

Поділитися
Англійські вчені з Йоркського університету на півночі Великої Британії зробили відкриття, яке допоможе діагностувати рак на ранніх стадіях. Вони виявили, що допомогти у виявленні злоякісних утворень можуть флуоресцентні клітини медуз. Про це у вівторок, 2 листопада, повідомили ЗМІ.
Англійські вчені з Йоркського університету на півночі Великої Британії зробили відкриття, яке допоможе діагностувати рак на ранніх стадіях. Вони виявили, що допомогти у виявленні злоякісних утворень можуть флуоресцентні клітини медуз. Про це у вівторок, 2 листопада, повідомили ЗМІ. У дослідженні було використано зелені світні клітини білка, завдяки яким медузи світяться в темряві. Професор Норман Майтленд, який очолив групу вчених Лабораторії ракових досліджень Йоркського університету, говорить, що це відкриття зробить революцію в діагностиці раку. «Різні типи раку важко виявити на ранніх стадіях їхнього розвитку. Для успішного лікування пухлин необхідна рання діагностика. Ми розробили процес, в якому білки, отримані з клітин медуз, що світяться, вщеплюють у ракові клітини в людському організмі. Потім спеціальні камери висвітлюють ці флуоресцентні білки, що дозволяє визначити точне розташування ракових клітин», - зазначає вчений. Цей процес було розроблено на основі відкриття американського хіміка Роджера Тсіена, який отримав Нобелівську премію з хімії в 2008 році за відкриття механізму світіння білка. Рентген не дозволяє побачити ракові клітини, які знаходяться глибоко в тканинах організму або в кості. «Раніше діагностувати рак кістки було дуже важко. Новий процес дозволить визначити наявність ракових клітин на ранніх стадіях. Учені направляють віруси, що містять білки, які світяться, на мікроскопічні скупчення ракових клітин у тілі. Віруси розростаються й при цьому створюють усе більше й більше світних білків», - говорить професор Майтленд. Учені вважають, що клінічні випробування цього процесу почнуть протягом наступних п'яти років. Одна з проблем, яка може сповільнити введення нової діагностики - доступність спеціалізованих камер. На сьогодні лише одна американська фірма виробляє камери, які дозволяють добре бачити білкові клітини медуз, що світяться, глибоко в тілі. Вона коштує приблизно 800 тисяч доларів. Професор Майтленд говорить, що зараз намагається зібрати гроші на покупку такої камери.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі