Цинк допомагає швидше видужати від застуди - Здоров’я - dt.ua

Цинк допомагає швидше видужати від застуди

17 лютого, 2011, 00:09 Роздрукувати

Препарати, що містять цинк, допомагають значно швидше й ефективніше зміцнити імунну систему та стати серйозним бар'єром для простудних захворювань. Такий висновок зробили британські фахівці, які провели ряд клінічних випробувань.

Висновок став підсумком аналізу результатів 15 клінічних тестів, в яких взяли участь 1360 чоловік. Дані показали, що прийом цинку в перші дні після захворювання застудою значно прискорює процес відновлення організму.

 На думку експертів, даний висновок особливо важливий з тієї причини, що, згідно зі статистикою, дорослі хворіють на застуду 2-4 рази на рік, а діти - до 10 разів.

 Наразі медицині відомі 47 різновидів риновірусів, які стають причиною простудних захворювань. Результати дослідження показали, що прийом цинковмісних препаратів дозволить різко знизити можливість поширення таких вірусів. Цинк активізує та підтримує створення захисної оболонки на вірусних збудниках, що не дозволяє їм ефективно проникати через слизові мембрани в дихальних шляхах.

Крім того, вчені, на даний момент в лабораторних умовах, з'ясували, що цинк запобігає розмноженню вірусів.

 Клінічні випробування проводили у Великобританії й Індії. Результати продемонстрували, що прийом мікстур, таблеток або пастилок, які міститять в своєму складі з'єднання цинку, стає причиною швидкішого зникнення симптомів простудних захворювань.

Подібні результати продемонстрували й випробування за участю дітей. Ті з них, хто брав 15 міліграм відповідних лікарських засобів у формі сиропу або пастилок щодня протягом п'яти місяців або довше, захворювали застудами рідше за однолітків, які приймали плацебо.

Проте, на сьогодні немає однозначного рішення щодо дозування цинковмісних препаратів. Бувають випадки, коли їх прийом призводить до алергічних реакцій і вкрай небажаних реакцій організму - частіше нудоті. Більш того, передозування цинком, як й іншими металами, може з великою ймовірністю призвести до інтоксикації.

За матеріалами Бі-Бі-Сі

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >