ТАЄМНИЧИЙ ЧИННИК: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ВІДБУЛАСЯ - Здоров’я - dt.ua

ТАЄМНИЧИЙ ЧИННИК: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ВІДБУЛАСЯ

11 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 11 жовтня-18 жовтня

Як відомо, від одного до п’яти відсотків ВІЛ-інфікованих можуть протягом 10—15 років не виявляти жодних симптомів СНІДу...

Як відомо, від одного до п’яти відсотків ВІЛ-інфікованих можуть протягом 10—15 років не виявляти жодних симптомів СНІДу. Ще 1986 року Джей Леві з Каліфорнійського університету припустив: у цих людей є спеціальний невідомий чинник, який допомагає їм протистояти розвитку інфекції. Він також звернув увагу на те, що певні імунні клітини, відомі як CD8 T-клітини, схоже, виробляють якийсь протеїн, названий ним CD8 антивірусним чинником, або ж CAF. І ось нарешті в останньому он-лайновому виданні журналу Science з’явилося повідомлення: групі вчених із нью-йоркського центру проблем СНІДу імені Аарона Дайамонда вдалося ідентифікувати цей таємничий чинник.

За словами керівника проекту Девіда Хо, це стало можливим завдяки використанню найсучаснішої технології, розробленої каліфорнійською біотехнологічною компанією Ciphergen Biosystems. Її працівники стали співавторами феноменального відкриття, і цій компанії належатимуть патенти на всі технології, розроблені на підставі даного відкриття.

Правда, використовувати відкриття для лікування СНІДу поки що дуже проблематично, оскільки синтезувати вищезгадані протеїни надзвичайно складно. Зате можна використовувати їх під час тестування ВІЛ-інфікованих людей на наявність цього антивірусного чинника, що виключить необхідність прийому дорогих і небезпечних препаратів. А також, за умови докладнішого їх вивчення, зрозуміти механізми протидії вірусу, який вважали всесильним.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво