Старече недоумство можна передбачити - Здоров’я - dt.ua

Старече недоумство можна передбачити

20 січня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №2, 20 січня-27 січня

Важливе відкриття зробили фізіологи з Інституту мозку людини РАН у Санкт-Петербурзі. Вони навчили...

Важливе відкриття зробили фізіологи з Інституту мозку людини РАН у Санкт-Петербурзі. Вони навчилися передбачати принаймні за десять років можливість розвитку в людини в похилому віці старечого недоумства, у тому числі хвороби Альцгеймера. Про це можна судити з достатнім ступенем вірогідності за характером електричної активності різних відділів мозку. Своє відкриття вчені вже довели до практичного використання: тепер кожен бажаючий, котрого непокоять ослаблення пам’яті чи зниження швидкості розуму, може пройти обстеження в лабораторії Інституту мозку людини (ІМЛ) і дізнатися, що йому загрожує в майбутньому. У цьому разі ще не пізно з допомогою лікарів скоригувати спосіб життя, розумові й фізичні навантаження, аби в старості зберегти ясність розуму. А можна використовувати розроблені фахівцями методики активації мозку.

Юрій Кропотов, завідуючий лабораторією Інституту мозку людини РАН, розповідає, що це відкриття — результат 30-річної дослідницької роботи з групою людей похилого віку. Фізіологи порівнювали параметри електричної активності мозку учасників групи з нормативною базою даних. Учені знайшли відмінності в енцефалограмах, які чітко показують, чи зіштовхнеться людина в старості з проблемами розумового характеру. Оскільки в усіх нас суто індивідуальний характер енцефалограми, то ці критичні ознаки в різних людей можна знайти в різних відділах мозку.

«До клініки Інституту мозку людини часто зверталися пацієнти зі скаргами на погіршення пам’яті, уваги, — говорить директор ІМЛ РАН Святослав Медведєв, — але досі не можна було передбачити розвиток старечого недоумства, а нині, у результаті багаторічної роботи вчених, така можливість з’явилася».

Результати роботи Ю.Кропотов представив минулорічної осені на міжнародній конференції з практичних нейронаук у Стамбулі. Закордонні колеги оцінили вельми важливе соціальне значення відкриття російських фізіологів, що дозволить помітно поліпшити якість життя людей похилого віку.

Передумовою для дослідження стали роботи американського вченого Роя Джона, який створив новий напрям у вивченні мозку людини під назвою «нейрометрика». Його суть полягає у створенні бази даних різних параметрів електричної активності мозку здорових людей і порівнянні набутих даних із параметрами хворих людей. Цей метод можна застосовувати щодо різноманітних патологій, зокрема хвороби Альцгеймера. Ця важка недуга виникає через руйнацію клітин мозку переважно в скроневих і тім’яних частках. Перші ознаки хвороби іноді можуть розвиватися вже після 55 років.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво