СНІД ЯК НАЦІОНАЛЬНА ЗАГРОЗА - Здоров’я - dt.ua

СНІД ЯК НАЦІОНАЛЬНА ЗАГРОЗА

29 листопада, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №46, 29 листопада-6 грудня

Спеціальна консалтингова група, створена при ЦРУ, опублікувала доповідь, у якій міра поширеності СНІДу оцінюється з точки зору національної безпеки...

Спеціальна консалтингова група, створена при ЦРУ, опублікувала доповідь, у якій міра поширеності СНІДу оцінюється з точки зору національної безпеки.

Відповідно до наведених у доповіді прогнозів, у п’яти найбільш населених країнах планети — Китаї, Ефіопії, Індії, Нігерії та Росії — темпи поширення ВІЛ-інфекції настільки високі, що незабаром епідемія СНІДу в цих країнах набуде масштабів національної загрози. Їхнє населення нині складає 40 відсотків від загального населення Землі, і до 2010 року кількість ВІЛ-інфікованих у цих країнах складе від 50 до 75 мільйонів чоловік, хоча на даний момент налічується «усього» 14—23 мільйони.

Наслідки такої пандемії важко переоцінити, оскільки вона торкнеться чимало економічних, соціальних, політичних і навіть оборонних аспектів життя кожної з цих держав. У Росії, наприклад, кожна третя молода людина призовного віку буде визнана непридатною до мобілізації через наявність ВІЛ-інфекції чи хронічного гепатиту. А в Нігерії, що є одним із ключових постачальників нафти на світовий ринок, поширеність СНІДу може призвести навіть до скорочення обсягів нафтового експорту, а також послабити її роль миротворця на Африканському континенті.

Втім, саме нігерійський уряд найсерйозніше ставиться до даної проблеми. У інших вищезгаданих країнах робота з визначення пріоритетів лише попереду. За словами Девіда Гордона, працівника ЦРУ й автора доповіді, усі ці викладки ще два місяці тому були передані урядам держав-«передовиків». Від жодної з них відповіді поки не надійшло. Однак пан Гордон усе ще сподівається на конструктивний діалог. Адже рекомендації кваліфікованих фахівців можуть значно знизити можливість реалізації його апокаліпсичних прогнозів. Так, скажімо, у Китаї основним джерелом інфікування є мігруючі робітники, у Росії — інфіковані в’язні і підпільні повії. Крім того, виявляється, швидкість поширення СНІДу прямо пов’язана з використанням незапатентованих медпрепаратів, які не відповідають стандартам. Максимальний ефект від своєчасного вжиття відповідних заходів може бути досягнутий в Індії, де нині налічується від 5 до 8 мільйонів ВІЛ-інфікованих, а до 2010 року їхня кількість має сягнути 20—25 мільйонів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво