СМОГ І АСТМА

Поділитися
Останніми роками астма стала найпоширенішим хронічним захворюванням серед американських дітей. Від неї потерпають понад 9 мільйонів малолітніх пацієнтів...

Останніми роками астма стала найпоширенішим хронічним захворюванням серед американських дітей. Від неї потерпають понад 9 мільйонів малолітніх пацієнтів. Проте науково достовірні дані про те, що забруднення повітря промисловими відходами не лише погіршує стан хворих, а й може спричинити цю недугу, вченим вдалося одержати зовсім недавно.

В останньому номері британського медичного журналу The Lancet було опубліковано статтю групи вчених із Каліфорнійського університету, які протягом п’яти років спостерігали за станом здоров’я 3 535 дітей у дванадцяти районах Південної Каліфорнії. У шістьох із них було відносно чисте повітря, а в шістьох — містило велику кількість оксидів вуглецю й частинок пилу.

У своєму дослідженні вчені сконцентрували увагу на дітях, які активно займалися спортом, що в 17 разів підвищує споживання повітря, порівняно з середньостатистичним рівнем. Під час дослідження в 265 дітей розвинулася астма, причому переважна більшість фактів захворювання припала саме на забруднені райони.

Адміністрація президента Буша під тиском промислового лобі якраз переглядає стандарти на рівень очищення повітря промисловими підприємствами у бік послаблення. Проте фахівці-екологи запевняють, що за десятиліття дії суворих федеральних і штатних обмежень стан атмосфери в промислових районах справді почав поліпшуватися, проте не досить швидкими темпами.

за матеріалами International Herald Tribune

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі