Сімейні лікарі вивчатимуть по 20 різних спеціальностей

Поділитися
Сімейний лікар - це не фельдшер, не терапевт з розширеними обов'язками, це дійсно лікар, який володіє широким спектром знань і зможе надати необхідну допомогу. Програма, за якою у Дніпропетровській області навчатимуть сімейних лікарів, включає вивчення 20 різних спеціальностей, але в обсязі необхідному для первинної допомоги.

Про це заявила завідуюча кафедрою Сімейної медицини, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Неоніла Чухрієнко, повідомляє медіа-центр проекту «Модернізація охорони здоров'я».

«Тому не можна зводити роль сімейного лікаря до диспетчера, - підкреслила професор. - Він буде направляти, скажімо, до офтальмолога або хірурга, тільки у разі необхідності, якщо є підозри на серйозні захворювання, з якими сам не може впоратися. Це прописано у Протоколах, які регламентують його роботу. У будь-якому випадку кожна проблема буде вирішуватися в інтересах пацієнта».

Інша справа, за словами Н.Чухрієнко, що зараз часто буває так, що хворий приходить до терапевта, вистоює чергу, а той каже - «це не в моїй компетенції, ідіть до хірурга», а хірург скаже - це не до мене і направить до іншого фахівця. Ось по такому ланцюжку доводитися ходити хворому. А сімейний лікар, у якого є відповідна підготовка, зможе відразу направити до потрібного лікаря. Саме він, а не хворий, налагоджує зв'язок з вузькими спеціалістами, додала лікар.

Вона вважає неправильним те, що зараз хворі самі йдуть до фахівців 2-3 рівня: «По-перше, лікар з вузькою спеціалізацією не завжди може розібратися з простими випадками, адже він займається специфічними проблемами. По-друге, зазвичай немає необхідності висококваліфікованої допомоги, і ми змушуємо вузькоспеціалізованого лікаря надавати первинну допомогу».

Н.Чухрієнко також підтвердила інформацію про те, що сімейний лікар у перспективі повністю замінить дільничного терапевта і педіатра. «Так. У перспективі це буде так. Коли ми почнемо готувати сімейних лікарів у ВНЗ, а не навчати, тобто розширювати об'єм знань і умінь фахівців, які вже багато років працюють. На даному етапі педіатри та терапевти є базовими спеціальностями для перепідготовки. На перехідному етапі терапевти і педіатри залишаться у стаціонарах, у поліклініках, у діагностичних центрах і будуть виконувати свої функції», - розповіла лікар.

Нагадаємо, цього літа Верховна Рада дала старт реформі системи охорони здоров'я. Зокрема, було впроваджено проект реформування у чотирьох пілотних регіонах: Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій областях та м.Києві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі