Сімейні лікарі вивчатимуть по 20 різних спеціальностей - Здоров’я - dt.ua

Сімейні лікарі вивчатимуть по 20 різних спеціальностей

27 жовтня, 2011, 12:29 Роздрукувати

Сімейний лікар - це не фельдшер, не терапевт з розширеними обов'язками, це дійсно лікар, який володіє широким спектром знань і зможе надати необхідну допомогу. Програма, за якою у Дніпропетровській області навчатимуть сімейних лікарів, включає вивчення 20 різних спеціальностей, але в обсязі необхідному для первинної допомоги.

Про це заявила завідуюча кафедрою Сімейної медицини, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Неоніла Чухрієнко, повідомляє медіа-центр проекту «Модернізація охорони здоров'я».

«Тому не можна зводити роль сімейного лікаря до диспетчера, - підкреслила професор. - Він буде направляти, скажімо, до офтальмолога або хірурга, тільки у разі необхідності, якщо є підозри на серйозні захворювання, з якими сам не може впоратися. Це прописано у Протоколах, які регламентують його роботу. У будь-якому випадку кожна проблема буде вирішуватися в інтересах пацієнта».

Інша справа, за словами Н.Чухрієнко, що зараз часто буває так, що хворий приходить до терапевта, вистоює чергу, а той каже - «це не в моїй компетенції, ідіть до хірурга», а хірург скаже - це не до мене і направить до іншого фахівця. Ось по такому ланцюжку доводитися ходити хворому. А сімейний лікар, у якого є відповідна підготовка, зможе відразу направити до потрібного лікаря. Саме він, а не хворий, налагоджує зв'язок з вузькими спеціалістами, додала лікар.

Вона вважає неправильним те, що зараз хворі самі йдуть до фахівців 2-3 рівня: «По-перше, лікар з вузькою спеціалізацією не завжди може розібратися з простими випадками, адже він займається специфічними проблемами. По-друге, зазвичай немає необхідності висококваліфікованої допомоги, і ми змушуємо вузькоспеціалізованого лікаря надавати первинну допомогу».

Н.Чухрієнко також підтвердила інформацію про те, що сімейний лікар у перспективі повністю замінить дільничного терапевта і педіатра. «Так. У перспективі це буде так. Коли ми почнемо готувати сімейних лікарів у ВНЗ, а не навчати, тобто розширювати об'єм знань і умінь фахівців, які вже багато років працюють. На даному етапі педіатри та терапевти є базовими спеціальностями для перепідготовки. На перехідному етапі терапевти і педіатри залишаться у стаціонарах, у поліклініках, у діагностичних центрах і будуть виконувати свої функції», - розповіла лікар.

Нагадаємо, цього літа Верховна Рада дала старт реформі системи охорони здоров'я. Зокрема, було впроваджено проект реформування у чотирьох пілотних регіонах: Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій областях та м.Києві.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • сімейний лікар сімейний лікар 30 січня, 15:23 тільки от як вивчити всі спеціальності ніхто з посадовців не задумався , їм того не потрібно вони протирають штани за наші податки . і хочуть все звалити на плечі первинної ланки . Щоб їх не турбували через дібниці , і вони тихо і спокійно лікували свої вузькі хвороби , ,бо вивчити більше вони не в змозі . А місця вузьких спеціалістів тримають своїм діткам підростаючим , які ніколи не стануть сімейними лікарями . Скоро місця будуть передаватись у спадок. Отак закінчив університет , протирав штани на інтернатурі ,оскільки вчити всього! вас жоден лікар не буде , і з теоритичними знаннями і повними штанами страху і нерозуміння суті роботи за 1200 грн йдеш працювати . Згори в вогні богатирьова! згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >