Сімейні лікарі будуть перенаправляти пацієнтів до приватних клінік: у бюджеті немає грошей

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© louvre.fr
У нових амбулаторіях чимало вакантних місць, заповнювати їх ніким. Це розуміють не тільки головлікарі, але й ініціатори реформ. Тому до бюджетних лікарень з усіх регіонів запрошують лікарів, які ведуть приватну практику, є навіть відповідне рішення Київради.

Тим, хто згоден працювати у системі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), пропонують оформити ліцензію і статус приватного підприємця. Сімейний лікар може взяти одну або дві дільниці і отримати ті гроші, які закладені в бюджеті на душу населення, - спочатку планувалося по 130-140 гривень, потім сума зменшилася до 105.

З цих грошей лікар повинен заплатити за комунальні послуги, прибирання прилеглої території, телефон, охорону тощо. Суму за оренду обіцяють поставити символічну. Ще потрібно заплатити єдиний податок і єдиний соціальний внесок за себе, зарплату медсестрі і санітарці, а якщо буде з чого - то і собі. Одна дільниця - це приблизно півтори-дві тисячі пацієнтів. І у кращому випадку - 20 тис. гривень на рік. Чи багато залишиться на медикаменти, перев'язувальні матеріали, деззасоби тощо? Якщо доктор побажає, йому дозволять вести додатковий прийом - за гроші, але тільки після роботи.

На 2012 рік, як стверджують столичні лікарі, які вже бачили документи, на міську медицину виділяють суму, якої ледь вистачить на зарплату (це майже 90% бюджету) і комунальні платежі. А якщо відбудеться підвищення зарплати на 13%, як закладено у держбюджеті, то і на це може не вистачити. Як тільки сімейним лікарям виставлять рахунки за оренду, вони збанкрутують. Медики доводять це з цифрами в руках.

За розрахунками лікарів, грошей не вистачить ані на пацієнтів, ані на нормальну зарплату медперсоналу. Якщо за оренду візьмуть столичними розцінками, багатьом доведеться йти з амбулаторій в нікуди. Багато лікарів переконані, що саме такого повороту подій і чекають «нагорі» - відремонтовані за державний рахунок амбулаторії завжди можна віддати в добрі руки і за добрі гроші. Мало охочих орендувати приміщення під приватну клініку? А тут ще й бонус - всі узгодження, необхідні для медустанови. У кулуарах міського відділу охорони здоров'я довго обговорювали новину, що керувати однією з найдорожчих (за площею і ремонтом) амбулаторій погодився доктор медичних наук.

За новими правилами, хворий повинен почати своє лікування з візиту до сімейного лікаря. Без направлення до консультаційно-діагностичного центру (КДЦ) його ніхто не прийме. Кожен крок пацієнта до КДЦ буде за кошти сімейного лікаря, який отримав подушні. Чи направить доктор пацієнта до всіх необхідних фахівців, або ж буде економити? Адже хворого можна переконати, що аналізи краще здати у приватній лабораторії. І, звичайно, заплатити за це самому.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Ольги Скрипник та Олексія Сови «Пацієнтів послали. Оптимальним маршрутом».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі