Шукаємо токсин швидко

Поділитися
Навіть беручи аналізи медики намагаються не зашкодити хворому. Російські фахівці розробили неінвазивний метод для пошуку бактерії хелікобактеру, яка викликає виразку...

Навіть беручи аналізи медики намагаються не зашкодити хворому. Російські фахівці розробили неінвазивний метод для пошуку бактерії хелікобактеру, яка викликає виразку. Їхню роботу частково підтримує Добродійний фонд сприяння вітчизняній медицині.

Спеціалісти НДІ епідеміології і мікробіології ім. М.Гамалеї РАМН і Клінічної лікарні ім. С.Боткіна розробили метод, який дозволяє значно спростити обстеження пацієнтів із захворюваннями шлунка та дванадцятипалої кишки, викликаними хелікобактерною інфекцією (Helicobacter pylory). Вчені створили імунологічну тест-систему, здатну виявляти токсин збудника у слині та калі пацієнтів, не вдаючись до традиційних методів діагностики, складних і дорогих.

Виразки шлунка та дванадцятипалої кишки часто мають бактеріальну природу. Збудник виразки, бактерія Helicobacter pylory, небезпечна своїм цитотоксином, при якому виразка набагато частіше переростає у злоякісну форму. В сучасній медицині багато чутливих методів для діагностики бактерій та їхніх білків, але, на жаль, чимало їх складні й дорогі. Більшість методик вимагають проникнення в шлунок чи дванадцятипалу кишку і тому не завжди придатні для обстеження дітей і тяжкохворих. Необхідність у простішому методі дослідження явно назріла.

Для спрощеної діагностики хелікобактеріозу медики пропонують використовувати діагностичну антисироватку до білка токсину VacА. Дослідники клонували невеличкий кінцевий фрагмент гена цього білка. Ген справно працював у кишковій паличці і виробляв білок у кількості, достатній для імунізації. Очищеним білком імунізували кроликів і приготували з їхньої крові сироватки, специфічні до цитотоксину хелікобактерії. Тест-систему випробували на пробах слини й калу хронічного хворого в різні періоди загострення, а також до хвороби і після проведеного лікування.

З’ясувалося, що метод дозволяє виявляти антиген у дуже низьких концентраціях, при перших ознаках загострення хвороби. Частота виявлення й рівень токсину в біологічному матеріалі корелюють із тяжкістю симптомів і, очевидно, вказують на активне розмноження бактерій в організмі. Тест-система дозволяє контролювати перебіг лікування — якщо воно ефективне, рівень антигену різко знижується спочатку в калі, а трохи згодом – у слині.

Такий метод, неінвазивний і безпечний, можна, на думку дослідників, використовувати в клініці для діагностики хелікобактеріальної інфекції, нагляду за перебігом хвороби та оцінки лікування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі