Пташиний грип: не панікувати, але й курей не цілувати! - Здоров’я - dt.ua

Пташиний грип: не панікувати, але й курей не цілувати!

13 січня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №1, 13 січня-20 січня

Щоденні зведення про нові підтвердження випадків захворювання і підозр щодо захворювання на пташиний грип у Туреччині активно підігрівають панічні настрої в усьому світі...

Щоденні зведення про нові підтвердження випадків захворювання і підозр щодо захворювання на пташиний грип у Туреччині активно підігрівають панічні настрої в усьому світі. Справді, три смерті від цієї «курячої напасті» вперше зареєстровані за межами Східної Азії, де кількість жертв штаму H5N1 сягнула вже 74 чоловіки. Загальна кількість хворих, у яких був виявлений цей штам, – 140 чоловік. Таким чином, смертність від цієї інфекції становить понад 50 відсотків. Причому в Туреччині поширення пташиного грипу має «кластерний» характер — хворіють сім’ями, будинками, селами, що посилює підозри про можливість передачі інфекції від людини до людини.

З іншого боку, результати нового дослідження, проведеного співробітниками Каролінського університетського шпиталю Стокгольма, дозволяють припустити, що чутки про таку високу контагіозність і летальність вірусу надто перебільшені. Д-р Ганна Торнсон та її колеги опитали 45 476 жителів однієї з в’єтнамських провінцій. 80 відсотків опитаних живуть під одним дахом із домашніми птицями, і у чверті останнім часом був падіж птиці. У 8 149 чоловік відзначалися грипоподібні захворювання, які супроводжувалися кашлем і високою температурою. Хворі на кілька днів втрачали працездатність, проте не госпіталізувалися і тестів на наявність вірусу пташиного грипу не проходили (загалом їх здатні провести лічені лабораторії по всьому світу). Серед тих, хто заходив у безпосередній контакт із хворою або мертвою птицею, поширення захворювання виявилося на 73 відсотки вищим, ніж серед тих, хто не мав такого контакту. Стверджувати, що в даному випадку йдеться саме про захворювання на пташиний грип, учені не беруться, проте висловлюють припущення, що насправді це захворювання має набагато масовіший і менш небезпечний характер, ніж повідомляється у пресі.

Як свідчить аналіз підтверджених експертами ВООЗ 15 випадків захворювання на пташиний грип у Туреччині, джерелом інфікування там теж був прямий контакт із хворою чи мертвою птицею. Наприклад, одна дівчинка захворіла... поцілувавши мертву пташку в дзьоб. Ще у двох дітей штам грипу був виявлений після того, як вони гралися з рукавичками, в яких їхній батько обробляв мертву дичину. Примітно, що симптомів захворювання в цих хлопчиків не виявлено.

Особливу тривогу викликає також інформація про те, що масовий падіж домашньої птиці в одній із провінцій Туреччини розпочався майже місяць тому. Проте місцеві ветеринарні служби не вжили жодних заходів. А якби вжили, можливо, поширення епідемії вдалося б зупинити ціною набагато менших втрат.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво