ПРОТИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА СНІДу - Здоров’я - dt.ua

ПРОТИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА СНІДу

3 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №43, 3 листопада-10 листопада

Боротьба з туберкульозом і СНІДом у нашій державі вийшла за межі суто медичної «вотчини» й стала гострою соціальною проблемою...

Боротьба з туберкульозом і СНІДом у нашій державі вийшла за межі суто медичної «вотчини» й стала гострою соціальною проблемою. У березні 1999-го в Україні розпочалася реалізація Міжнародної гуманітарної програми «Червоний Хрест проти туберкульозу та СНІДу». Її здійснює Товариство Червоного Хреста України разом з Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста й Червоного Півмісяця, Товариством Червоного Хреста Німеччини за фінансової підтримки Гума-нітарного відділу Європейського союзу. Мета почину — зміцнити матеріально- технічну базу й кадровий потенціал патронажної служби українського Червоного Хреста, активізувати санітарно-просвітницьку роботу серед населення, соціально підтримати хворих на туберкульоз, ВІЛ- інфікованих та громадян з груп ризику.

У рамках першого етапу програми в Україну надійшло 38 комплектів обладнання для медично- соціальних центрів та кімнат Червоного Хреста, 1400 наборів для патронажних сестер. Закуплено понад 340 інвалідних візків і майже 9,5 тисячі флаконів вітамінів. Чималу суму грошей витрачено на іншу підтримку хворих на туберкульоз та СНІД, безплатне забезпечення їх і членів їхніх родин продуктами харчування, санітарними засобами, організацію доброчинних пунктів харчування. Так, понад 600 туберкульозників з малозабезпечених киян регулярно отримували гарячі обі-ди. А в Житомирській, Черкаській, Чернігівській областях і м. Києві, де відпрацьовували механізм реалізації програми, хворі на тубер- кульоз із числа найбільш незахищених груп населення одержали 100 тисяч продуктових та 30 тисяч гігієнічних наборів на загальну суму понад 1 млн. євро.

З другого боку, у рамках акції проходила широкомасштабна просвітницька кампанія. Її завдання — підвищити рівень поінформованості українців щодо туберкульозу та СНІДу. Надруковано кілька видів брошур для різних груп населення, шість найменувань ілюстрованих буклетів, підготовлено навчальні посібники з догляду за хворими вдома для патронажних сестер та інструкторів патронажної служби. Незабаром з’явиться ще кілька видів друкарської продукції відповідного змісту.

Закордонні партнери програми «Червоний Хрест проти туберкульозу та СНІДу» високо оцінили все зроблене протягом першого етапу. І вирішили: розпочату справу слід продовжувати. Так, 1 листопада 2000 р. Всеукраїнською молодіжною акцією «Разом з Червоним Хрестом переможемо туберкульоз» стартував другий етап згаданої вище програми. Його мета — переконати дітей і молодь у необхідності дбайливого, свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, а також запобігти поширенню туберкульозу в молодіжному середовищі.

Акція «Разом з Червоним Хрестом переможемо туберкульоз» проходитиме в усіх ре-гіонах України до 24 березня 2001 р. До її реалізації підключаться активісти недержавних об’єднань — членів Українського національного комітету молодіжних організацій України. У школах, технікумах, профтехучилищах країни відбудуться тематичні бесіди, диспути, виставки, відеоперегляди, інші культмасові заходи, спрямовані на формування активної позиції серед молоді щодо профілактики туберкульозу. Також у рамках акції будуть збиратися кошти і продукти для дітей, хворих на туберкульоз. А ще юні волонтери Червоного Хреста роздадуть підліткам та молоді тисячі буклетів і пам’яток, які розповідають про мету акції й засоби профілактики цієї страшної недуги.

І на завершення. Лише за даними офіційної статистики, сьогодні в Україні на диспансерному обліку перебувають близько 650 тисяч туберкульозників. З них майже 130 тисяч мають активну форму захворювання. Але фахівці Інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Яновського АМН України переконані: якби у наших медиків була змога продіагностувати все населення країни, хворих виявилося б приблизно 1,3—1,6 мільйона. А коли соціально-економічні умови в державі й надалі погіршуватимуться, захворюваність зросте як мінімум удвічі, а смертність — у 2,5 раза. До речі, тільки торік від цієї страшної недуги померло 10 тисяч українців...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво