Поляченко: Ідеальна модель охорони здоров'я для України — бюджетно-страхова медицина

Поділитися
Якщо говорити про майбутнє, ідеальна модель для України — це бюджетно-страхова медицина. Про це в ...

Якщо говорити про майбутнє, ідеальна модель для України — це бюджетно-страхова медицина. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» розповів екс-міністр охорони здоров'я України, директор Інституту хірургії і трансплантології Академії медичних наук України ім.О.Шалімова, голова президії Української медичної спілки Юрій Поляченко.

«Наприклад, онкологію, СНІД, невідкладну медичну допомогу, допомогу при пологах, охорону материнства і дитинства фінансує державний бюджет, а решта йде з Фонду обов’язкового медичного соціального страхування. Фонд наповнюється з податків від роботодавців, Пенсійного фонду та інших структур. Таким чином покриваються витрати на надання медичної допомоги», — пояснив Поляченко.

На його переконання, це потрібно, щоб принцип «гроші йдуть за пацієнтом» запрацював: у кожної людини буде медичний поліс або картка соціального страхування.

Екс-міністр, також повідомив, що гасло «Медичне страхування врятує націю» є хибним, оскільки в нинішній економічній ситуації впровадження такої системи, на його думку, є неможливим.

«Всі ті, хто лобіює медичне страхування як основне джерело фінансування системи охорони здоров’я, не розкривають до кінця, що це означатиме для кожної людини — пацієнта, лікаря, роботодавця, прем’єр-міністра — на практиці», — підкреслив Юрій Поляченко.

Він нагадав: відповідно до законопроектів пацієнти отримають віддачу від своїх внесків, а лікарі побачать гонорари від страхових фондів не раніше ніж через три роки після початку збирання внесків.

«Крім того, це просто ілюзія, що впровадження страхування поліпшить фінансування охорони здоров’я. На сьогодні єдиний вихід — правильний перерозподіл фінансових потоків. Потрібно зробити більш раціональним використання бюджетних коштів, щоб основні ресурси концентрувалися на місцевому рівні — там, де надається первинна медична допомога, і чітко контролювати критерії ефективності виконання цільових програм», — додав Поляченко.

Він також переконаний, що для відновлення системи охорони здоров'я в Україні самих адміністративних рішень мало.

«Здоров'я людей має стати національною ідеєю України. Буде потрібна велика роз’яснювальна робота у вигляді соціальної реклами. Населення мусить поміняти принцип ставлення до свого здоров’я, до свого організму», — відзначив Поляченко.

Докладніше читайте в інтерв’ю Олесі Бацман з Юрієм Поляченком у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі