ПАЛИЧКА КОХА АТАКУЄ ДНІПРОПЕТРОВЦІВ - Здоров’я - dt.ua

ПАЛИЧКА КОХА АТАКУЄ ДНІПРОПЕТРОВЦІВ

17 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №45, 17 листопада-24 листопада

Нині в Україні офіційно зареєстровано понад 650 тисяч хворих на туберкульоз, у 130 тисяч з них виявлено активну форму захворювання, тобто вони є рознощиками небезпечної інфекції...

Нині в Україні офіційно зареєстровано понад 650 тисяч хворих на туберкульоз, у 130 тисяч з них виявлено активну форму захворювання, тобто вони є рознощиками небезпечної інфекції. Головний фтизіатр Мінздраву України Юрій Фещенко вважає, що реально хворих у 2—2,5 разу більше. До того ж статистика приховує істинний стан справ у місцях позбавлення волі. І проте дані на 1 січня 1999 року свідчать: 14 тисяч затриманих органами правопорядку та в’язнів мали активну форму туберкульозу.

Забезпеченість місцями в лікарнях для хворих на сухоти в Дніпропетровську, за словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Романа Василишина, становить лише 40% від необхідного, будучи найнижчою в Україні. Це змушує відкривати фтизіатричні відділення в ряді лікувальних закладів міста.

За дев’ять місяців поточного року рівень захворюваності на туберкульоз у обласному центрі зріс на 2,5% порівняно з анало-гічним періодом минулого року, на обліку в тубдиспансерах сьогодні стоїть 17700 чоловік. Декада здоров’я «Увага: туберку-льоз!», яка проходила в місті з 1 по 10 листопада, цифру цю збільшила. Виїзні обстеження, зокрема, на центральному колгоспному ринку «Озерця», з 500 чоловік, котрих оглянули, виявили двадцять хворих, а в шести визначено позалегеневі форми туберкульозу.

«Розраховувати на будівництво лікарні десь за містом, де вона «нікому не заважатиме», у нашій економічній ситуації просто не реально», — вважає головлікар Дніпропетровського міського тубдиспансеру Надія Іванова.

Тому розміщення тубвідділень у 11-й, 2-й і деяких інших міськлікарнях Дніпропетровська — питання, можна сказати, ви-рішене, хоча остаточне слово скажуть депутати міськради на черговій сесії. Медики свої докази аргументуватимуть нинішньою потребою — 600 туберкульозних ліжок (можливості міськтубдиспансеру — 195). Контрдокази жителів міста: у зоні 11-ї міськлікарні знаходяться середня школа, два дитсадки, паркова зона відпочинку, міський водозабір питної води, а робітникам ніде буде лікуватися.

«30 відсотків усіх наново виявлених хворих — працівники промислових підприємств. Це до питання про те, де їм лікуватися, коли під тубдиспансер перепрофілюють одну з намічених міських лікарень», — говорить Надія Іванова. І далі: «Уже зараз 1500 чоловік, які потребують стаціонарного лікування, його не одержали. Їх нікуди класти, і ми змушені, розписавши лікування, відправляти таких хворих додому. До того ж, унаслідок безконтрольного прийому антибіотиків та інших медикаментів, багатьом хворим протитуберкульозні засоби перестають допомагати. Лікувати таких хворих дуже складно й дорого. І вони не повинні лежати в палатах разом з тими, хто, навпаки, добре піддається лікуванню. При спільному утриманні відбувається обмін бактеріями. А в нас, на жаль, досі є палати, де лежать по 10—12 чоловік. Обласна санепідстанція зобов’язує нас розвантажити такі палати».

Торкаючись розташування лікарень із запланованими тубвідділеннями в межах міста, пані Іванова заспокоїла: «Наш диспансер уже 45 років розміщується в Червоногвардійському районі. І, уявіть, у районі зберігається найнижча захворюваність».

Невідомо, яка захворюваність у Ленінському районі міста, де в центрі житломасиву Західний знаходиться колонія суворого режиму з туберкульозним відділенням для в’язнів десяти ВТУ Дніпропетровської області. Недавня амністія, безумовно, сприяла сплеску захворювань серед місцевих жителів цього мікрорайону, інфікованих паличкою Коха.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво