НОВИЙ ТЕСТ ДЛЯ ЛІКАРІВ - Здоров’я - dt.ua

НОВИЙ ТЕСТ ДЛЯ ЛІКАРІВ

11 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 11 жовтня-18 жовтня

Усі випускники закордонних медичних навчальних закладів, котрі бажають одержати ліцензію в США, з 1998 року проходять спеціальний медичний тест...

Усі випускники закордонних медичних навчальних закладів, котрі бажають одержати ліцензію в США, з 1998 року проходять спеціальний медичний тест. Він визначає, наскільки добре вони можуть виконувати свої обов’язки стосовно пацієнта. Для цього запрошують спеціально підготовлених акторів, здатних симулювати різні захворювання й чітко описувати їх симптоми. За 15 хвилин студент має скласти історію хвороби, провести огляд і призначити лікування. Ще 10 хвилин дають на те, аби записати висновки, які згодом оцінять фахівці. «Пацієнтові» також дається можливість оцінити роботу студента з допомогою спеціальної шкали оцінок.

Національна медична екзаменаційна комісія хоче переконатися, що всі лікарі мають навики поводження з хворими, додержуються норм лікарської етики, включно з випускниками американських медичних шкіл. Саме тому цей тест став частиною національного медичного іспиту для одержання ліцензії.

Тест уже проведено в трьох медичних школах Філадельфії. Хоча пробна програма виявилася успішною, тест, який учні повинні оплатити самостійно, може стати обов’язковою вимогою для всіх студентів-медиків не раніше 2004 року.

«Більшість людей вважає, що лікарська етика досягається автоматично в процесі навчання. Але нині ми розуміємо, що це не так, — говорить Пітер Сколс, віце-президент екзаменаційної комісії. — Саме ця випробна складова згаданого екзамену забезпечить впевненість у тому, що лікарі, принаймні, володіють основними навиками в такій важливій сфері».

Більшість медичних шкіл уже використовують акторів для перевірки фахової підготовки своїх студентів, і новий тест, якщо його буде ухвалено, стане складовою частиною національного стандарту медичної освіти.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво