Нейтрони об’єднують клітини

Поділитися
Фахівці з Полярно-Альпійського ботанічного саду КНЦ РАН, Полярного геофізичного інституту КНЦ РАН і НДІ ядерної фізики МДУ ім.Ломоносова встановили, що нейтронне випромінювання провокує злиття живих клітин...

Фахівці з Полярно-Альпійського ботанічного саду КНЦ РАН, Полярного геофізичного інституту КНЦ РАН і НДІ ядерної фізики МДУ ім.Ломоносова встановили, що нейтронне випромінювання провокує злиття живих клітин. Такого висновку вчені дійшли, опрацювавши результати, отримані в серії дослідів на штучно вирощених клітинах, взятих із різних організмів.

Нейтрони утворюються при вторгненні з космосу в атмосферу високоенергічних часток сонячного походження, хоча їхнім джерелом можуть бути й радіоактивні гази з земної кори. Експерименти спеціально проводили на півночі, де вторинне космічне проміння, представлене в основному нейтронами, інтенсивніше, ніж у середніх широтах.

Дослідники виростили в культурі клітини, взяті зі статевих залоз форелі, хвостових м’язів гольяна і яєчників хом’яка. Їх утримували в однакових умовах. Біологи регулярно перевіряли кількість багатоядерних клітин, які утворюються при злитті звичайних. Коли в руках учених нагромадився великий матеріал, вони порівняли його з даними із супутників GOES-6 і GOES-7 про потоки ядерноактивних часток, здатних породжувати вторинне космічне випромінювання, а також зі спостереженнями за потоками нейтронів, що його ведуть працівники Полярного геофізичного інституту на Кольському півострові, та з атмосферним тиском упродовж часу експериментів.

Виявилося, що в періоди, коли «сонячний вітер» особливо активно обвіває Землю, клітини частіше зливаються. Чим інтенсивнішим був потік нейтронів («вища швидкість нейтронного рахунку»), тим більше багатоядерних клітин виявляли мікробіологи на живильному середовищі. Водночас, при збільшенні потоку високоенергічних альфа-частинок і протонів процес злиття клітин, навпаки, помітно гальмувався. Перешкоджало злиттю клітин також підвищення атмосферного тиску.

Таким чином, нейтронне бомбардування специфічно впливає на клітини, принаймні в культурі. Можливо, і в організмі якісь клітини реагують аналогічно на посилення сонячної активності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі