«Небезпечні ми — здорові...» - Здоров’я - dt.ua

«Небезпечні ми — здорові...»

29 лютого, 2008, 13:57 Роздрукувати Випуск №8, 29 лютого-7 березня

Понад 15 років я захищаю права українських громадян, до бід яких держава з усіма суспільними інституціями разом узятими залишається байдужою...

Понад 15 років я захищаю права українських громадян, до бід яких держава з усіма суспільними інституціями разом узятими залишається байдужою.

Психічно хворі — одна з найбеззахисніших груп населення в нашій країні. За ці роки я бачила багато чого... Чимало моїх клієнтів втратили житло, інші — майно. Усі вони — жертви, беззахисні жертви т.зв. здорових людей, які не знають таких категорій, як мораль і совість. Хто вони, ці люди? Близькі родичі, міліціонери, прокурори, нотаріуси, брокери, судді та лікарі. Так-так, лікарі. Пам’ятаю випадок, коли лікар-психіатр намагалася зарахувати свого колишнього чоловіка-випиваку до категорії недієздатних, щоб заволодіти його квартирою.

І ніколи я не бачила, щоб психіатричний пацієнт позбавив когось майна чи житла. Небезпечні ми — здорові, якщо не зуміли й не схотіли подумати та організувати належну соціальну складову для даної категорії громадян. Річ тут не в бідності нашої країни, набагато дешевше й простіше організувати соціальне житло з мінімальною медичною підтримкою, ніж мати безліч лікарень-монстрів із чисельним обслуговуючим персоналом. Досвід такий давно є в наших сусідів у Європі.

Стаття Євгена Шибалова в «ДТ» (№ 5, 2008 р.) — брехня. Дуже небезпечна брехня, оскільки вона фактично потурає подальшому порушенню прав психічно хворих громадян.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво