Науковці знову заявляють про шкоду мобільних телефонів

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Група провідних учених назвала мобільні телефони можливою ​​«бомбою сповільненої дії» і попросила уряд застерегти громадян, повідомляє Daily Mail.

За їхніми словами, результати більше 200 досліджень вказують на зв'язок між використанням мобільних телефонів і пухлинами мозку, а також іншими серйозними захворюваннями, пише журналістка Тамара Коен.

На думку науковців, британський уряд применшує потенційну шкоду мобільників для здоров'я, особливо у дітей, оскільки їх тонкі кістки черепа більш вразливі перед випромінюванням.

«Вчені визнають, що зв'язок між мобільними телефонами і захворюваннями не доведено, але закликають залучити школи, салони мобільного зв'язку та медичні установи до кампанії щодо помірності у користуванні мобільниками», - йдеться у статті.

Критики заперечують, що висновки нацковців не є остаточними, а подібна кампанія спричинить паніку.

Як би там не було, деякі дослідники припускають, що у користувачів мобільних телефонів частіше виникає гліома (рідкісна пухлина головного мозку), знижена кількість сперматозоїдів, пошкоджуються клітини мозку. У дітей, чиї матері у період вагітності користувалися мобільниками, можливі проблеми з поведінкою. Але всі ці висновки на даний момент не доведені переконливо.

Професор Деніс Хеншоу з Брістольського університету, фахівець із впливу радіації на людину, радить розмістити на коробках із мобільниками застереження на кшталт «МОЗ попереджає...» на пачках цигарок.

Доповідь науковців «Небезпека мобільних телефонів для здоров'я: потрібно діяти, аби вберегти дітей» опубліковано благодійною організацією Mobilewise. Автори зазначили, що у Франції мобільні телефони заборонені у початкових школах, а в Канаді салони мобільного зв'язку поширюють брошури з техніки безпеки.

У травні ВООЗ визнала, що мобільні телефони можуть викликати рак, і порадила користуватися гарнітурами.

Однак, за даними значного дослідження за участю більше 350 тис. осіб, мобільні телефони не збільшують ризик захворювання на рак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі