МОЗ просить відстрочити обмеження на продаж кетаміну на 150 днів - Здоров’я - dt.ua

МОЗ просить відстрочити обмеження на продаж кетаміну на 150 днів

22 лютого, 2011, 12:18 Роздрукувати

Кабінет міністрів України найближчим часом планує прийняти рішення про відстрочення введення норми про обмеження обігу кетаміну, який широко використовується у ветеринарній практиці.

Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Анищенко на прес-конференції у вівторок, 22 лютого.

"Ми вносимо пропозицію щодо відтермінування набуття чинності постанови на 150 днів. Іншим разом. Потрібно сім разів відміряти і один раз - відрізати. Бувають помилки, але це зроблено не навмисно. У всіх країнах обмежується оборот наркотиків для того, щоб попередити можливість їхнього використання не за призначенням", - сказав Анищенко.

У свою чергу, директор Департаменту регуляторної політики і обігу лікарських засобів у системі охорони здоров'я МОЗ України Валерій Стеців наголосив, що ініціатором обмеження застосування кетаміну виступив Державний комітет України з питань контролю за наркотиками, а не Міністерство охорони здоров'я. "Ми погодили відповідний проект постанови із зауваженням врахувати перехідний період", - повідомив він.

За його словами, на останній нараді у Кабінеті міністрів було розглянуто кілька пропозицій щодо відтермінування введення норми про обмеження кетаміну. "За результатами наради підготовлено проект постанови, в якому передбачається перенесення набуття чинності постанови на період, запропонований суб'єктами підприємницької діяльності: для юридичних осіб - на шість місяців, для фізичних осіб - три місяці. Ми вважаємо, що потрібен однаковий перехідний період, і запропонували відстрочити на 150 днів. Остаточне рішення буде приймати Кабінет міністрів", - пояснив Стеців.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України своєю постановою від 5 січня 2011 включив кетамін до переліку психотропних речовин, обіг яких обмежується.
З моменту публікації постанови, щоб застосовувати у лікувальній практиці препарати з вмістом кетаміну, лікарям необхідно одержати додаткову ліцензію на діяльність, пов'язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Одночасно уряд вніс зміни до порядку використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

24 січня Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України звернулася з листом до Президента України Віктора Януковича з проханням дозволити застосування кетаміну у ветеринарній практиці.

17 лютого перший заступник голови Держветслужби Володимир Горжеєв заявив, що Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України також пропонують уряду відстрочити норму про обмеження застосування кетаміну. "Відстрочка потрібна для того, щоб сьогодні правоохоронні органи не ставили питання ветеринарам. Відстрочка потрібна для того, щоб обговорити і потім прийняти правильне, зважене рішення, щоб реально вирішити це питання, щоб не страждали ані люди, ані тварини", - сказав Горжеєв. За його словами, урядова постанова на підготовчому етапі не узгоджувалася з Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України.

Раніше повідомлялося про плани відкласти термін вступу в силу постанови уряду на 3 місяці для юросіб і на 6 місяців для приватних підприємців.

 

За матеріалами УНІАН

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >