Міністр охорони здоров'я Олег Мусій: "Лише 5% виробленої в Україні фармацевтичної продукції можна назвати істинно вітчизняною"

Поділитися
Реформи охорони здоров'я, незважаючи на заяви деяких політиків, ніхто не зупинятиме. Обов'язкова умова майбутньої реформи - роздержавлення управління системи охорони здоров'я.

"Реформи охорони здоров'я, незважаючи на заяви деяких політиків, ніхто не зупинятиме, - сказав на засіданні профільного парламентського комітету новий міністр охорони здоров'я Олег Мусій. - У нинішній реформі є раціональні зерна, але її буде переглянуто й продовжено однозначно після нашого внутрішнього й міжнародного аудиту із чітким прописуванням дорожньої карти разом із провідними міжнародними експертами та після ліквідації корупції в самому Міністерстві охорони здоров'я. Реформу буде продовжено після проведення аналізу попередніх методів її впровадження. Ми будемо з'ясовувати, чим незадоволені медичні працівники та населення. Я прибічник медичних реформ, але системних і послідовних, з випереджальною інформаційно-просвітньою роботою в ЗМІ. Відсутність такої роботи в попередній період послужила причиною нерозуміння та непідтримки реформ на місцях".

Обов'язкова умова майбутньої реформи - роздержавлення управління системи охорони здоров'я. За словами міністра, сьогодні ми маємо справу з монополією управління системою, яка перебуває в руках МОЗ.

"Одним із перших моїх кроків буде впровадження лікарського самоврядування та саморегуляції ринку медичних послуг, тобто функції міністерства буде передано медичній громадськості, аж до візування найважливіших документів, - заявив О.Мусій. - У більшості розвинених країн професійні медичні організації мають великий вплив на систему, і це той баланс, який необхідний нашій державі. Переконаний, що при монополії будь-яка система працює неефективно".

О.Мусій - прибічник обов'язкового медичного страхування. Його впродовж років не впроваджували в Україні, бо у Верховній Раді та поза нею точилися суперечки й дискусії щодо того, хто "кермуватиме" страховим фондом. "Мені подобається модель Словенії, де об'єднано державний страховий фонд і приватних страховиків, державні й приватні клініки в єдину систему, - зазначив міністр. - 80% пацієнтів у цій країні, крім обов'язкового державного, додатково застраховані за принципом добровільного медичного страхування. Вони знайшли цей вдалий паритет, і ми його знайдемо. Приклад Польщі демонструє, як можуть бути організовані ланки первинної медичної допомоги, і наскільки ефективні у своїй роботі профільні лікарські самоорганізації в спільній діяльності з профільним міністерством".

На думку О.Мусія, підготовка сімейних лікарів не повинна бути профанацією у вигляді дво-тримісячної спеціалізації, а відповідати дво-трирічній інтернатурі.

Відповідаючи на репліки депутатів про необхідність збереження педіатричних кадрів на вторинному рівні спеціалізованої медичної допомоги, міністр дав згоду на відновлення достатньої кількості дитячих лікарів, яких донедавна, як і терапевтів, прискорено "перековували" на сімейних лікарів.

Ще один рівень реформування охорони здоров'я - підготовка кадрів, яку, переконаний міністр, слід тотально переглянути. Із сотні направлених в інтернатуру її реально проходять... шість фахівців.

Особливо Олег Мусій наголосив, що в Мінздоров'ї України для вищого керівництва - заступників міністра, керівників відомств і служб, а також для керівників середньої ланки - буде проведено "народну люстрацію", процедуру, що розробляється Кабінетом міністрів. Усі ці керівники будуть спочатку звільнені автоматично, деяких з них після люстрації, можливо, знову приймуть на роботу. Кандидатури заступників міністра висуватимуться безпосередньо коаліцією.

Олег Мусій звернувся до депутатів із проханням не апелювати до нього з лобістськими запитаннями і не пропонувати схем, оскільки корупційні дії та схеми в МОЗ закінчилися. Також він наголосив, що ввірене йому відомство називатиметься Міністерством охорони здоров'я, а не Міністерством закупівель. Так звані прозорі тендери, що їх раніше проводили, не відповідали дійсності. "Тепер усе буде відкритим для громадськості, а всі платіжні доручення проходитимуть тільки через мене, і відповідальність за ухвалені рішення буде на мені. Усі реєстратори, Державний експертний центр МОЗ України, Держслужба України з лікарських засобів, які ліцензують і видають різні дозвільні документи, повинні негайно припинити ганебну практику "доїння". Також закінчилися фальсифікації медичних показників у гонитві за "красивими" й зручними статистичними цифрами".

Говорячи про вітчизняних виробників фармацевтичної та імунобіологічної продукції, міністр звернув увагу на те, що "справді в більшості випадків вітчизняний виробник - це умовне поняття, точніше сказати, це просто "розливайки" того, що вироблено за кордоном. Таких псевдовиробників переважна більшість, лише 5% виробленої в Україні продукції можна назвати істинно вітчизняною". Відкриття нових і адекватних фармвиробників - ще одне важливе завдання Мінздоров'я.

"Під моєю особливою увагою перебуватиме український завод "Фармстандарт-Біолік" (насправді він російський), який досі не запустив виробництво низки вакцин і неодноразово переносив дату відкриття. Попереднє неякісне виробництво, як відомо, було закрито. Якщо це триватиме й далі, то ми знайдемо іншого виробника на GMP виробництво, - рішуче заявив міністр. - З керівництвом інсулінового заводу "Індар" я також зустрічатимуся, бо на нього багато нарікань щодо якості виробленої продукції і того, що завод, по суті, перетворився на комерційно-торговельну структуру й очолив тендерні закупівлі".

Олег Мусій попросив депутатів активніше включитися в законотворчий процес, оскільки нові підходи до реформування охорони здоров'я України вимагають законодавчого затвердження. До того ж термін дії низки державних програм, наприклад "Цукровий діабет", "Дитяча онкологія" та деяких інших, минув, і їх необхідно продовжити з урахуванням сучасних політичних та економічних реалій.

"Нова політика Мінздоров'я полягатиме в прозорості діяльності відомства, чесності та професійному виконанні своїх обов'язків. Відтепер двері міністерства та кабінету міністра будуть завжди відкриті" - заявив Олег Мусій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі