Міліція змушує людей розголошувати свій ВІЛ-статус - Здоров’я - dt.ua

Міліція змушує людей розголошувати свій ВІЛ-статус

24 січня, 2011, 11:35 Роздрукувати

У п’ятницю, 21 січня 2011 року, Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні, Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ, та інші громадські організації звернулися до президента України та генерального прокурора з відкритим листом, вимагаючи не порушувати законодавство України та права людини.

 

У листі наголошується, що ще 18 січня МВС розповсюдило серед своїх співробітників спеціальне доручення, згідно з яким вони повинні були зібрати повну інформацію про людей, які наразі проходять замісну підтримувальну терапію, і вказати у відповідній графі їх ВІЛ-статус.

Саме така вимога міститься у дорученні Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України №40/2/1-106 від 18 січня 2011 року, яке було адресоване керівникам територіальних підрозділів, хоча така інформація є конфіденційною. Більше того, її передача тягне за собою кримінальну відповідальність.

«Роботу наших партнерських організацій протягом останніх місяців фактично паралізовано нескінченними перевірками, ініційованими Генеральною прокуратурою України, Міністерством внутрішніх справ та чисельними державними інспекціями, – говориться в листі. – Замість продуктивної роботи зі збереження здоров’я людей спеціалісти вимушені давати пояснення в прокуратурі та міліції, брати участь у проведені процесуальних дій. Із організацій вилучається програмна документація, вишукуються підстави для накладання штрафних санкцій за надумані або незначні порушення санітарних, екологічних та інших правил, відповідно програми перебувають під постійною загрозою зупинки».

У листі також підкреслюється, що Альянс та Мережа ЛЖВ за 10 років своєї роботи, зокрема, перебуваючи у статусі співвиконавців Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, вперше стикаються з таким системним опором впровадженню програм, що підтримуються та фінансуються Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Копії цього звернення були надіслані президенту Віктору Януковичу і генеральному прокурору Віктору Пшонці, а також координатору системи ООН в Україні Олів’є Адаму, директору регіональної місії USAID в Україні, Молдові та Білорусі Дженіні Ярузельські та виконавчому директору Глобального фонду (ГФ) Мішелю Казачкіну, який вже в березні цього року планує відвідати з робочим візитом Україну.

Нагадаємо, що Україна очікує від Глобального фонду 305 мільйонів доларівна боротьбу з ВІЛ/СНІДом. І хоча офіційно ГФ підтримав заявку на фінансування Програми боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні на 2012-2016 роки в повному обсязі, до України все ще є чимало запитань. 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >