«МЕДОБОРИ»: ЛІКУВАННЯ З ЗАДОВОЛЕННЯМ І НЕ БЕЗ МОРАЛІ

Поділитися
Не знаю, скільки ще має минути десятиліть, щоб мої співвітчизники почали належним чином ставитися до власного здоров’я...

Не знаю, скільки ще має минути десятиліть, щоб мої співвітчизники почали належним чином ставитися до власного здоров’я. Я вже не говорю про цілком невід’ємні атрибути життя цивілізованої людини, якось грамотно дозовані фізичні навантаження, правильне харчування, прогулянки на свіжому повітрі тощо. Але навіть один-єдиний раз на рік — під час законної відпустки — на жаль, дуже мало хто з нас прагне присвятити його кардинальному поліпшенню самопочуття. І, слово честі, далеко не завжди через відсутність коштів. Просто відпочинок плюс лікування, в ідеалі — профілактичне, більшість українського населення чомусь уперто продовжує вважати заняттям невигідним і нудним. А можете ви назвати більш ефективне вкладення капіталу, ніж інвестиції у власне здоров’я? А стосовно другого визначення, то з задоволенням підкажу місце, де примудрилися процес лікування (нехай не весь, але принаймні цілу низку його елементів) перетворити на захоплююче й дуже приємне «марнування» часу. Це — санаторій «Медобори», розташований поруч із селом Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області.

Пиво краще, ніж вода?

Зі ствердною відповіддю на поставлене запитання поспішати не варто, оскільки конопківські мінеральні джерела мають унікальні лікувально-оздоровчі властивості. Але про місцеву диво-водичку поговоримо трішки згодом. А зараз піде мова про напій, глибоко шанований не тільки представниками сильної половини людства. Коротше, дорогі любителі й любительки пива, «Медобори» — це напевно для вас. Так-так, саме тут вам не доведеться відмовлятися від задоволення пропустити кухоль-другий — ви навіть «ризикуєте» зазнати примусового пиволікування.

Гасло «Пиво п’єш — здоровим будеш», що прикрашає один із кабінетів, у санаторії успішно втілюють у життя. Ні, не подумайте, ніхто не перетворив лікувально-оздоровчий заклад на велетенський пивбар. Але за допомогою нефільтрованого «живого» пива Микулинецького ВАТ «Бровар» тут досить успішно справляються з цілою купою поширених захворювань. Назву лише деякі з них: дискінезії жовчних шляхів, хронічні холецистити, нефрити й пієлонефрити, цистити, вегетативно-судинна дистонія, атеросклероз, цукровий діабет, ожиріння. І в порядку корисної інформації. Дріжджові бактерії, що містяться в пиві, видаляють шлаки, омолоджують організм. Неочищене пиво за своєю оздоровчою дією вдесятеро «міцніше» від молока. Воно інтенсифікує обмінні процеси, діяльність нирок, сприяє виділенню соків для перетравлювання їжі. У літрі пива міститься близько 35 відсотків добової норми вітамінів групи В.

Ой ви коні, мої коні

Крім пивотерапії, конопківська здравниця може похвалитися ще однією оригінальною методикою, що не застосовується ніде більше в Україні. Це — іпотерапія, тобто верхова їзда та спілкування з тваринами, які мають дивовижну енергетику. Місцеві ескулапи переконані: цей метод має чимало позитивних чинників. Чи відомо вам, що при верховій їзді у вершника (вершниці) задіяно понад сто різноманітних м’язів? Отже, катаючись на коні, людина одержує своєрідний масаж, у результаті якого відновлюються цілком або частково втрачені зв’язки центральної та периферичної нервової системи. Оскільки процес лікування відбувається на свіжому повітрі, то маємо кліматотерапію плюс позитивні емоції. Ясна річ, кваліфіковані інструктори, спеціально навчені коні, відповідна амуніція — задоволення не з дешевих. Тож санаторій поки що практикує іпотерапію в літній період, коли наплив відпочиваючих найбільший. Та навряд чи тим, хто проводив свою відпустку в «Медоборах» у непопулярний час року, доводилося нудьгувати. Тернопільська здравниця пропонує настільки широкий спектр лікувально-оздоровчих і профілактичних процедур, що в цьому плані її можна занести принаймні в українську Книгу рекордів Гіннесса. До речі, у престижних усеукраїнських виданнях «Золотої книги» 2000 і 2001 років санаторій представлено належним чином. Крім того, 2001-го конопківський лікувально-оздоровчий заклад нагороджено почесним дипломом і золотою торговельною маркою «БІЗНЕС-ОЛІМП», а також визнано переможцем у номінації «Сучасний рівень санаторно-курортних послуг».

Пити? Авжеж!

Навіть якби «Медобори» й не розмістилися в дивовижно красивому (й екологічно чистому!) куточку Тернопілля, абсолютно справедливо названому подільською Швейцарією, високий рівень їхньої привабливості для відпочиваючих забезпечила б воістину живлюща волога, яку видобувають із глибин землі (тортонські, нижньодевонські, нижньосилурійські й нижньокембрійські горизонти). Це — сірководнева мінеральна вода, за своїм складом аналогічна широко відомій «Мацесті», і натрій-хлоридна йодобромна — гідний конкурент моршинської. Додайте до цього ще один лікувально-профілактичний чинник — сульфатно-гідрокарбонатну торфогрязь. Кожен із них має притаманну тільки йому унікальну дію на організм людини. А разом вони забезпечують максимальну ефективність курортного лікування. То що ж, крім перерахованого вище, лікують у «Медоборах»? Розповідає головний лікар закладу Василь МАРТИНЮК:

— Ми лікуємо захворювання опорно-рухового апарата (ревматоїдні артрити, поліартрити, остеохондроз), периферичної та центральної нервової системи (радикуліти, неврити), шлунково-кишкового тракту й печінки (гастрити, виразкова хвороба, коліти, гепатити), шкірні (екземи, псоріаз), легеневої системи, хвороби кісток, м’язів і жил (після переломів, міозити, тендовагініти), серцево-судинної системи (гіпертонію, судинні неврози, хронічні тромбофлебіти). «Медобори» є навчальною науковою базою Тернопільської медичної академії. Тут працює кафедра медичної реабілітації. Її співробітники розробляють нові методи відновного лікування, надають відпочиваючим консультативну й лікувальну допомогу.

Максимально використовуємо в лікувальній практиці всі багатства навколишньої природи: різнотрав’я, продукти бджільництва (санаторій має свою пасіку), поклади глини. Мінеральні води призначаємо для дозованого внутрішнього споживання, ванн, зрошень; торфогрязі — для аплікацій або гальваноаплікацій, тампонів; багатство рослинного світу — «живильне середовище» для фіто- й аромотерапії. Спелеотерапія й випари вуликів оздоровлюють органи дихання. Коли необхідно, робимо хворим парафінові й озокеритові аплікації. Між іншим, охочі дізнатися про санаторій докладніше, можуть зайти на наш сайт в Інтернеті: www.medobory.com.ua. До речі, коли в санаторії немає повного завантаження, його приміщення нерідко стають місцем проведення різноманітних семінарів, конференцій, конкурсів. Адже в нас створено не тільки хороші умови для проживання й харчування. Є також кіноконцертний зал на 350 місць, конференц-зал — на 50. Наприкінці березня, «Медобори» стали ареною всеукраїнського конкурсу юних талантів «Кришталевий жайворонок».

— Вважаю, — продовжує Василь Іванович, — організм людини настільки досконалий за своєю природою, що сам у змозі впоратися з усіма болячками. Ніколи не поспішай ковтати медикаменти (ясна річ, я не маю на увазі критичні стани). Ми в санаторії практично не використовуємо ніякої «хімії», тільки те, що щедро дарує нам природа. Таке лікування ефективне тому, що максимально мобілізує всі сили людського організму на боротьбу з хворобою, «навчає» його самотужки долати недугу. Сказане мною вище зовсім не означає, що здоровій людині робити в нас нічого. Санаторій пропонує широкий спектр оздоровчо-профілактичних процедур. Тож ласкаво просимо.

Vobis et posteritati

Вік санаторію в Конопківці п’ятнадцять років. А з часу виникнення тут першого бальнеологічного курорту, пов’язаного з ім’ям барона Яна фон Конопки, минуло майже два століття. Медоборівці небезпідставно пишаються своєю славною історією. І при цьому постійно пам’ятають лаконічне, але таке ємне та красномовне гасло свого давнього попередника: «Vobis et posteritati», що в перекладі з латинської означає — «Вам і нащадкам».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі