Майже половина українців не розуміють суті медичної реформи - Здоров’я - dt.ua

Майже половина українців не розуміють суті медичної реформи

23 листопада, 2011, 12:20 Роздрукувати

На реформу медицини керівництво країни і столиці покладає великі сподівання, і не в останню чергу через популізм - як-не-як тема стосується кожного. У той час як рядові лікарі та пацієнти не знають про реформу практично нічого.

© beresta.by

За даними дослідження агентства IFAK, проведеного в квітні 2011 року, про майбутні зміни в системі охорони здоров'я мають уявлення тільки 18% опитаних громадян України. Більше третини жителів України (38%) обізнані лише про те, що передбачається реформа системи охорони здоров'я, але не знають змісту цієї реформи. Приблизно половина жителів України (44%) не знають про те, що передбачається реформування системи охорони здоров'я.

При цьому на сайті МОЗ або ГУОЗ ніякої корисної інформації (наприклад, дізнатися, залишається ваша поліклініка в колишньому статусі або буде консультаційно-діагностичним центром - КДЦ) знайти не вдасться.

Роз'яснювальна робота на сайті ГУОЗ зводиться в основному до звіту про відкриття амбулаторій сімейної медицини. Ще вихваляються тим, що муніципальна лікарняна каса зібрала більше 2 млн гривень з 20 тис. киян. Але ні слова про те, хто і як їх витрачає, і куди вони подінуться, коли первинна допомога перейде до сімейних лікарів. Можна ще знайти списки лікувальних установ і прочитати, що начальник ГУОЗ столиці В. Мохорев, виявляється, керує райздравом Деснянського району, а Г. Бодарецкій досі очолює медицину Голосіївського.

В одній з нових амбулаторій на видному місці висить цитата з виступу І. Акімової на конференції головних лікарів: «Уже розроблено проект рішення уряду, який дає можливість у результаті поєднання стимулів і основного окладу забезпечувати лікаря зарплату до 5 тис. гривень. Проект підготовлений Міністерством охорони здоров'я, сподіваюся, він стане основою для входження в новий бюджетний рік». Добре, що не зазначено, який саме рік.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Ольги Скрипник та Олексія Сови «Пацієнтів послали. За оптимальним маршрутом».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >