Лікарня майбутнього: Янукович продовжить справу Ющенка? - Здоров’я - dt.ua

Лікарня майбутнього: Янукович продовжить справу Ющенка?

21 січня, 2011, 14:04 Роздрукувати Випуск №2, 21 січня-28 січня

За інформацією джерела «ДТ» у профільному комітеті Верховної Ради, президент ухвалив рішення про участь держави в завершенні проекту Дитяча лікарня майбутнього (ДЛМ). За словами джерела, вже завершено фінансовий аудит проекту, який, як відомо, патронує фонд «Україна-3000» під орудою Катерини Ющенко.

За інформацією джерела «ДТ» у профільному комітеті Верховної Ради, президент ухвалив рішення про участь держави в завершенні проекту Дитяча лікарня майбутнього (ДЛМ). За словами джерела, вже завершено фінансовий аудит проекту, який, як відомо, патронує фонд «Україна-3000» під орудою Катерини Ющенко. Порушень у використанні зібраних за п’ять років існування проекту благодійних коштів (а це близько 119 млн. грн.) не виявлено. Водночас від людей, котрі знають про результати аудиту, стало відомо, що частину благодійних коштів, призначених на будівництво ДЛМ, фонд витратив на придбання обладнання для лікарень у регіонах.

Уже 2011 року планується виділити на реалізацію проекту близько 200 млн. грн. Загалом на завершення будівництва знадобиться 500 млн. грн. Ідеться також про можливе залучення додаткових фінансових коштів благодійників (зокрема закордонних). За словами джерела, висока можливість того, що куратором проекту з боку держави стане голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва. Вже в лютому будівельний майданчик (дивіться фото) має намір відвідати прем’єр-міністр Микола Азаров.

Нагадаємо, що держава — замовник цього проекту і ще 2006 року взяла на себе зобов’язання виділити земельну ділянку під лікарню, а також фінансувати будівельні роботи. Але гроші так і не було виділено. Тоді як проектування, закупівлю обладнання та навчання фахівців планувалося оплатити коштами благодійників.

Як уже неодноразово повідомлялося, ще 2006 року благодійники задекларували 260 млн. грн., які вони готові були вкласти в цей проект. Більшу частину зазначених коштів (119 млн. грн.) такі відомі бізнесмени, як Р.Ахметов, В.Пінчук, К.Жеваго, В.Костерін, В.Новинський, Е.Шифрін, Б.Колесніков та ін., уже перерахували на рахунки ДЛМ окремими траншами.

Проте у зв’язку з бюрократичною тяганиною під час отримання дозвільних документів будівництво затягнулося, а терміни введення в експлуатацію (2009 рік) — зірвано. На кошти благодійників фонду вдалося завершити будівництво нульового циклу (фундаменту). На сьогодні через брак коштів будівельні роботи припинено.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво