Кожен п'ятий росіянин помирає від пияцтва - Здоров’я - dt.ua

Кожен п'ятий росіянин помирає від пияцтва

12 лютого, 2011, 08:42 Роздрукувати

У глобальному масштабі з алкоголізмом пов'язані 6,2% усіх випадків смерті чоловіків і 1,1% усіх випадків смерті жінок. У Росії кожен п'ятий випадок смерті чоловіків пов'язаний з пияцтвом.

 

 
Про це йдеться в новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) про стан в області споживання алкоголю і здоров'я в різних країнах світу. Він був представлений в рамках наради мережі національних партнерів ВООЗ щодо здійснення Глобальної стратегії скорочення «шкідливого вживання алкоголю», яке завершилося 11 лютого. 
 
Пияцтво - одна з основних причин смертності та захворювань серед населення. Щороку в світі від хвороб і травм, пов'язаних з шкідливим вживанням алкоголю, вмирає 2,5 мільйона осіб. 
 
Автори доповіді зазначають, що близько 4% всіх випадків смерті пов'язані з алкоголізмом. Велика частина з них - результат травм та хвороб, що пов'язані з пияцтвом. Вживання алкоголю призводить до ракових захворювань і серцево-судинних проблем. Алкогольна залежність, як правило, супроводжується цирозом печінки. 
 
Згідно з доповіддю, в середньому в світі на кожну людину, старше 15 років, доводиться 6,15 літра алкоголю на рік. В останні роки помітно збільшилося вживання алкоголю в країнах Африки і Південно-Східної Азії. 
 
Алкоголь - величезна проблема для молоді. У глобальному масштабі в рік він призводить до загибелі 320 тисяч молодих людей у віці від 15 до 29 років. У цій віковій групі з алкоголізмом пов'язані 9% усіх випадків смертності. 
 
ВООЗ пропонує державам встановити мінімальний вік для споживання алкогольних напоїв, здійснювати державну монополію на роздрібну торгівлю ними, обмежувати години і дні продажу алкоголю. Крім того, рекомендується підвищувати податки на алкоголь і вживати більш суворі заходи щодо нетверезих водіїв. Державам пропонується активно впроваджувати науково-обгрунтоване лікування алкогольної залежності. 
 
 
 
За матеріалами центру новин ООН
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >