«Київстар» допомагає хворим дітям пізнавати світ

Поділитися
140 тисяч маленьких українців — інваліди, майже 60 тисяч із них страждають на захворювання нервової системи і потребують постійної медичної допомоги...

140 тисяч маленьких українців — інваліди, майже 60 тисяч із них страждають на захворювання нервової системи і потребують постійної медичної допомоги. Центри реабілітації таких дітей у нашій країні — а їх 61 — діють у всіх регіонах. Проте оснащення далеко не завжди відповідає сучасним методикам лікування неврологічних захворювань. Тому справжнім подарунком для хворих малят і їхніх батьків стала поява відразу в трьох реабілітаційних закладах країни — Київському центрі реабілітації дітей з органічними порушеннями нервової системи, ужгородському медико-соціальному реабілітаційному центрі «Дорога життя» і Луганському обласному дитячому реабілітаційному центрі — спеціальних кімнат з ігровим і сенсорним обладнанням.

На перший погляд кімнати (у кожному центрі вони оснащені різним обладнанням — залежно від потреб) здаються звичайними ігровими. Але тут усе продумано і виготовлено з такою надзвичайною винахідливістю, що будь-яка деталь може викликати у малят захоплення. Приміром, у Київському центрі реабілітації дітей з органічними порушеннями нервової системи це незвичайне освітлення з численних різнокольорових лампочок або сухий басейн із прозорими кульками, у який так приємно пірнати. Поруч — сухий душ із стрічок і сенсорна доріжка, а ще панно «Зоряне небо». Є тут ультрафіолетовий розпилювач ефірних олій, крісло-трансформер, у якому можна розслабитися і послухати лікаря, і ще безліч інших на диво цікавих вигадок.

Але все це перетворюється на справжнє чаклунство, коли до справи беруться досвідчені лікарі-психотерапевти. Тоді чудесні іграшки стають пристроями для повноцінного лікувального кабінету, де малятам допомагають розвинути сенсорні навички, позбутися страхів, навчають їх спілкуватися з однолітками, діставати й опрацьовувати інформацію, вирішувати чимало інших медичних і психологічних проблем. Усе це дуже важливо для повної реабілітації.

Щедрий подарунок на 40 тисяч гривень хворим дітям зробив лідер мобільного зв’язку України компанія «Київстар» до Міжнародного дня інваліда, який відзначався третього грудня.

Також за підтримки національного оператора створений інтернет-сайт, присвячений питанням реабілітації й освіти людей з обмеженими фізичними можливостями (//isp.rehab.org.ua). На ньому розміщена довідкова інформація про роботу 400 центрів соціальної адаптації дітей. Базою для створення такого довідника стали дані, отримані під час реалізації спільного проекту Всеукраїнської громадської організації «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики», Міністерства праці і соціальної політики України і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Моніторинг національної мережі центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю». Тепер люди з обмеженими можливостями легко зможуть знаходити всю потрібну для них інформацію, діставати правові консультації і навіть знайомитися.

Фінансова допомога реабілітаційним центрам — не «одноразова» акція. Компанія здійснює широкомасштабну довгострокову соціальну програму «Для людей, для країни!»

— Ця програма, — пояснює керівник департаменту з корпоративних зв’язків компанії «Київстар» Жанна Ревнова, — турбота про людей, життя яких має обмеження не тільки через стан здоров’я, а й через відсутність належних умов для повноцінного існування. Тому наша компанія, впроваджуючи кожний новий проект, ставить за мету зробити життя цих людей яскравим і повноцінним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі