Карлові Вари — комора здоров’я - Здоров’я - dt.ua

Карлові Вари — комора здоров’я

3 червня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №21, 3 червня-10 червня

Чехія — традиційний маршрут українських туристів. Усі прагнуть побувати в красуні Празі, пройтис...

Олександр Ребенок
Олександр Ребенок

Чехія — традиційний маршрут українських туристів. Усі прагнуть побувати в красуні Празі, пройтися Старим Містом і через Карлів міст вийти до президентського палацу або ж посидіти з кухлем пива на Староградській площі в ратуші з її знаменитими курантами. Любителі печер зазвичай вирушають у Моравський Крас, а ті, хто віддає перевагу екскурсіям по замках і фортецях, — в Оломоуцьк, Жебрак або Карлштейн... Але рік у рік дедалі більше туристів з України, особливо представників політичної та бізнес-еліти, воліють у Чехії не лише оглядати визначні пам’ятки, а й полікуватися на комфортабельних бальнеологічних курортах країни. Найкращий із них — Карлові Вари. Наш співрозмовник — комерційний директор санаторіїв АТ «Імперіал Карлові Вари» Олександр РЕБЕНОК, майже п’ятнадцять років зайнятий організацією відпочинку й лікування наших громадян у Чехії.

— Олександре, чому таке важливе для здоров’я комплексне бальнеологічне лікування у Карлових Варах? Адже існує безліч чудових місць для відпочинку, починаючи з наших Криму та Карпат і закінчуючи Болгарією, Туреччиною та Італією...

— По-перше, здоров’я — найцінніше, що в нас є, і тому не слід шкодувати коштів на його зміцнення. По-друге, час нині такий, що всі люди, особливо підприємці, бізнесмени, політики, перебувають у стані постійного стресу —телефонують, біжать, поспішають, наздоганяють і хронічно не встигають відпочивати, розслаблятися, навіть елементарно висипатися. Тим часом весь цей негатив накопичується в організмі. Я сам займаюся бізнесом і не з чуток знаю, що це таке. Працювати доводиться набагато більше, ніж вісім годин на добу, нерегулярне й нездорове харчування, спорт забуто, брак часу на відпочинок... Лікарі зазвичай називають це «нездоровим способом життя». На щастя, сьогодні вже й досить молоді люди замислюються над тим, що життя — це не лише гроші, бізнес. Адже по-справжньому повноцінне життя може бути лише у здорової людини. А Карлові Вари як такі — це не Болгарія, Туреччина чи Італія, не французька Рів’єра чи Маямі. Це — не тільки відпочинок, а й турбота про здоров’я. Адже в наших санаторіях людина отримує потужний природний імпульс, очищаючи свій організм із допомогою мінеральної води, «від Бога даної». І в цьому, на мою думку, основна причина зростання популярності карловарських курортів. Що стосується самої води, то до її складу входять майже 50 мінералів. Ось уже понад 700 років саме дивовижна карловарська вода є фундаментом, на якому будується все місцеве лікування. Звісно, із розвитком фармацевтичної науки й появою потужних медикаментозних засобів, нових методів лікування — лазерної та магнітної терапії — можливості наших курортів значно розширилися. Але основа основ — мінеральна вода, яку неможливо перенести з Чехії кудись в інше місце.

— У чому ж полягає комплексне курортне лікування в Карлових Варах?

— Тут є 12 джерел із мінеральною водою, які різняться температурою і вмістом газоподібного вуглекислого газу. За хімічним складом наші гарячі джерела належать до натрієво-бікарбонат-сульфатних термальних кислих мінеральних вод. Температура окремих джерел від 30° до 72°С. Найводоноснішим джерелом мінеральної води є Вржидло — найстаріше й найтепліше. Температура його становить 72°С, гейзер досягає висоти 12 метрів. Водоносність джерела близько 2030 літрів за хвилину, що дорівнює близько 3 мільйонам літрів із 18884 кілограмами мінеральних солей за день. Коли ж говорити про конкретні процедури, то це цілий комплекс фізіотерапії, електро-, тепло- та світлолікування, який складають індивідуально для кожного пацієнта. Бо однакових людей у природі не існує, тому не може бути універсальної схеми лікування. І все-таки, аби можна було орієнтуватися, хочу поділитися інформацією про наші лікарні й лікувальні процедури. Величезний ефект у комплексному лікуванні дають мінеральні ванни. Наприклад, вуглекислі впливають на кровообіг. Перлові релаксаційно та заспокійливо впливають на організм. Мінеральні ванни з добавками торф’яних грязей лікують захворювання опорно-рухового апарату. Ванни з вуглекислим газом лікують гіпертонію, деякі шкірні захворювання, артеріальні й венозні порушення. Є в нас цілий комплекс водолікувальних процедур, таких, як душ Шарко, контрастні ванни для ніг, ванни по Гауффе, Флоатинг... Про лікувальний ефект кожної такої процедури найкраще розповість лікар. Природно, комплексне лікування на нашому курорті передбачає й масажі (класичний, рефлекторний, підводний, гідроксер та інші), інгаляції, полоскання, промивання кишечнику й низку процедур із застосуванням тепла та холоду (термотерапія і кріотерапія). Одне слово, лікування на нашому курорті використовує всі місцеві цілющі природні джерела, доповнені реабілітацією, фізичною терапією й теренкурами, дієтою, необхідною медикаментозною терапією і так званою «малою психотерапією».

— Які саме показання для курортного лікування у Карлових Варах?

— У нас цілком успішно лікуються і хвороби органів травлення — виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, порушення роботи кишечнику, післяопераційних станів кишечнику, шлунка та жовчного міхура, хронічні хвороби печінки та жовчного міхура. А також захворювання, пов’язані з обміном речовин в організмі: цукровий діабет, ожиріння, порушення жирового обміну, подагра. Лікуємо ми дегенеративні зміни хребта, суглобів і, звісно, пародонтоз.

— Скажімо, людина вже приїхала у Карлові Вари. З чого розпочинається її лікування?

— Усе розпочинається з вивчення стану здоров’я пацієнта. Причому перше завдання персоналу, і не лише медичного, — це ввести людину в позитивний тонус, створити їй комфортні умови перебування в нас. Адже коли людина навіть на курорті відчуватиме стрес — чи від роботи, чи від життєвих переживань, — лікування буде неефективним. І хоча приїзд до нас пов’язаний із проведенням цілої низки досліджень (лабораторних, лікарських), «невидима» лінія лікування, в якій бере участь увесь персонал, — це створення найкомфортніших умов для гостей. Зрештою, і доброзичливе, уважне ставлення персоналу, і чудова мальовнича природа мають налаштовувати людину на лікування, щоб вона захотіла його сприймати. Бо силоміць нікого не вилікуєш. А якщо людина обтяжена неприємними думками та проблемами, вона напружена, як кішка перед стрибком...

— Де, на вашу думку, найкраще лікуватися в Карлових Варах, у яких санаторіях?

— У санаторіях акціонерного товариства «Імперіал». Бодай тому, що вони добре відомі на всій території колишнього Радянського Союзу, оскільки в ті часи тут був базовий санаторій ВЦРПС і через її оздоровниці, починаючи з 1948 року, пройшли сотні тисяч клієнтів, у тому числі — чимало тих, хто живе сьогодні в Україні. Наше акціонерне товариство «Імперіал» включає в себе три санаторії — «Імперіал», «Швейцарський двір» і «Сан-Сусі». «Імперіал» — найкомфортабельніший і найфешенебельніший санаторій у Карлових Варах. Розташований в історичному центрі міста-курорту, є власний парк. Готель виконаний у середньовічному стилі. Старовинні антикварні меблі, високий сервіс обслуговування, ресторан, великий банкетний зал, басейн, тенісні корти, поля для гольфу — все це робить готель привабливим для туристів із багатьох країн світу.

«Швейцарський двір» розміщений у спокійній частині курорту, в зеленій зоні. Санаторій має власний бальнеологічний центр «Мерседес», у якому є басейн, коловоротна ванна, водні лікувальні атракціони, солярій, сауна, гідроксер.

Санаторій «Сан-Сусі» знайдете в найтихішій частині Карлових Вар, і з вересня (триває реконструкція) він стане дуже комфортабельною та привабливою для туристів оздоровницею.

Що стосується лікування, то «Імперіал» має власну бальнеотерапевтичну базу. Спеціалізація наших санаторіїв — захворювання шлунково-кишкового тракту, органів внутрішньої секреції, порушення обміну речовин і опорно-рухового апарату, захворювання суглобів. Розташоване все це під одним дахом за принципом «сухої ноги», коли людина, не виходячи з будинку, отримує практично весь комплекс лікування. Крім питного — оскільки всі джерела не перенесеш. Проте вода з основного джерела також надходить безпосередньо в санаторії — для тих «ледарів», котрі не хочуть ходити. Що стосується «Швейцарського двору» й «Сан-Сусі», то два роки тому ми побудували новий бальнеологічний комплекс між цими санаторіями, з’єднаний із ними підземними переходами — також за принципом «сухої ноги». І тут нині пропонують ті самі лікувальні процедури, що й в «Імперіалі». В АТ «Імперіал» трудяться близько п’ятисот осіб персоналу, майже третина з них — медичні працівники, зокрема лікарі найвищої кваліфікації.

— Олександре, часто у ваші санаторії люди їдуть не завдяки хорошій рекламі Карлових Вар, а послухавшись поради друзів, тих, хто побував у вас сам. Чи не можна налагодити ефективнішу й ширшу пропаганду карловарських курортів?

— Вважаю, кожен має займатися своєю справою: кравець — шити, коваль — кувати, ми — лікувати, а туроператори — працювати з клієнтом. Саме тому в Україні нашим представником є туристична компанія «Лоял», яка й просуває наш продукт на вашому ринку (www.Loyal.com.ua). Директор «Лоялу» Світлана Нечаєва завжди рада допомогти кожному, хто хоче побувати у Карлових Варах. А ринок України перспективний. І не лише тому, що за останніх кілька місяців сталися масштабні зміни. Україна розвиватиметься, багатітиме, й, відповідно, кількість тих, кому може знадобитися наша допомога, також зростатиме. Тому я хочу, щоб наші потенційні клієнти знали: на європейському ринку санаторно-курортного лікування ми — не одні з найкращих, ми — перлина!

— А як поєднати корисне, тобто лікування ув Карлових Варах, із приємним — культурною програмою?

— Прогулянка мальовничими околицями Карлових Вар уже сама по собі дозволяє отримати естетичну насолоду. Ми також організовуємо й екскурсії, зазвичай на півдня чи одноденні — аби не порушувати процесу лікування. Історичні місця Праги, про історію й архітектуру якої можна розповідати довго, і багатющий європейський музей порцеляни, чудовий драматичний театр у Карлових Варах, прекрасні старовинні замки... Крім того, у нас є можливість і досвід для організації риболовлі й полювання — багато наших гостей віддають перевагу такій формі активного відпочинку. Любителям спорту наші санаторії пропонують чотири тенісних корти зі штучним покриттям, які на зиму накриваються й не залежать від погоди. У Карлових Варах є також два поля для гольфу, кожне — на вісімнадцять лунок (одне з цих полів, до речі, входить у число найстаріших у Європі — торік йому виповнилося сто років).

Отож, приїжджайте до нас. А ми, своєю чергою, зробимо все, щоб ваше лікування було не лише корисним, а й максимально комфортним.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво