Інвестиції — в Гощі

Поділитися
Володіючи двома фабриками з пошиття одноразового медичного одягу, здебільшого для хірургів, португальська компанія «Фапомед» починає діяльність за кордоном саме з України...

Володіючи двома фабриками з пошиття одноразового медичного одягу, здебільшого для хірургів, португальська компанія «Фапомед» починає діяльність за кордоном саме з України. Днями у селищі Гоща на Рівненщині було урочисто відкрито завод цієї фірми.

Президент компанії «Фапомед» Мігель Лопес да Куня в ексклюзивному інтерв’ю «ДТ» назвав кілька причин, чому капіталовкладення обсягом майже 7 млн. євро «зупинилися» в Україні, яка не вирізняється сприятливим інвестиційним кліматом, і, зокрема, в невеликому поліському райцентрі.

— Ми вивчили сусідні країни і вирішили, що Україна найбільше підходить для вкладання інвестицій. Вона має привабливе географічне положення, яке дає нам можливість доставляти продукцію на нові ринки, можливо, навіть в Азії. В Україні дуже вигідні вартість і кваліфікація робочої сили. А Гоща стала оптимальним місцем для інвестування — селище розташоване недалеко від західного кордону України, але не на самому кордоні, де велике транспортне навантаження. Нас задовольняє розвинена мережа комунікації в цьому населеному пункті. А ще більше раді тому, що знайшли підтримку і спільне бачення перспектив роботи фабрики з керівниками місцевої влади — головою облдержадміністрації Віктором Матчуком і головою райдержадміністрації Василем Харковцем. А весь інформаційний супровід проекту від самого початку професійно здійснювала спеціалізована агенція «Інвест Ін Рівне», — розповідає Мігель Лопес да Куня.

Згадана португальська компанія вирішила прийти в Україну в дуже несприятливий час, коли запрацював маховик світової фінансової кризи. А восени 2008 року її ще більш загострили власне українські — як економічні, так і політичні — проблеми. Однак розгадка сміливого кроку інвестора, як на мене, має фірмові, гощанські, ознаки.

— Представники компанії «Фапомед» уже їхали з України, — розповідає Василь Харковець. — Ми їх зупинили буквально на півдорозі і вмовили не зважати на кризу... В Гощі доволі швидко підшукали вже зарослу чагарником земельну ділянку, оформили право оренди на неї і владнали питання з логістикою. Португальці зрозуміли, що тут можна працювати. Місцева влада відкрила для них зелену вулицю, а далі вже я особисто дбав про цю вулицю. За неповний минулий рік компанія «Фапомед» збудувала фабрику.

Співпраця португальського інвестора з райцентром зайнятості дала проміжний результат — підготовлено 60 фахівців, в основному швачок. Більшість із них уже працюють на підприємстві. До кінця цього року до них приєднаються ще 200 працівників. А планова потужність виробництва передбачає залучення 500 осіб.

Виробництво медичного одягу здійснюється на спеціалізованому обладнанні провідних фірм Німеччини, Японії і Франції. Як каже президент «Фапомеду» Мігель Лопес да Куня, «одяг шиємо за міжнародними нормами і стандартами ISO 9002 та EN ISO 46002 з нетканих матеріалів, полімерів. Що ж до якості та передових технологій, то сьогодні «Фапомед» може позмагатися з китайськими виробниками. Ми з гордістю ставимо на нашій продукції лейбл — «Виготовлено в Україні».

Пошитий у Гощі медичний одяг компанія експортуватиме переважно на західні ринки. Але частина виробів залишиться в Україні, що дасть можливість вітчизняним медичним закладам закуповувати їх безпосередньо у виробника, минаючи посередника — аптечну мережу. А отже — вартість лікарських халатів, шапочок, рукавичок буде нижчою.

Прийшовши в Україну і, зокрема, на Рівненщину, цей важливий інвестор змушений тягти віз бюрократичних проблем. Звісно, ентузіазму це не додає.

— Тяганина з митним оформленням вантажів та інші процедури забирають багато часу і гальмують розвиток виробництва, — каже Мігель Лопес да Куня. — В Україні потрібно істотно скоротити бюрократичний ланцюжок, кількість паперів. Адже весь світ уже ввійшов в електронну епоху. Крім того, скажіть, навіщо і далі зберігати систему повернення експортного ПДВ? Після всіх перевірок з боку податкової адміністрації нашій компанії повинні відшкодувати понад три мільйони гривень, які держава не поспішає повертати. А нам потрібні ці кошти, щоб розвиватися. На «Фапомед» дивляться інші інвестори. І якщо наші справи підуть добре, вони прийдуть за нами в Україну.

До речі, у Гощі на початку XVII століття у протестантській школі навчався Григорій Отреп’єв, який назвався сином російського царя Івана Грозного. І тепер місцеві мешканці жартують: «Якби Дмитрій Самозванець залишив у Гощі нащадків, то хтось із них напевне керував би заводом. Ну принаймні був би робітником на ньому»…

Кращої реклами «медичному» інвесторові, як на мене, й не потрібно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі