«ІНСУЛІНОВИЙ» ТЕНДЕР: ГЕТЬ ПРІОРИТЕТИ

Поділитися
Перебіг виконання «інсулінової» частини держбюджету, проблеми, що виникають при цьому, плюс питан...

Перебіг виконання «інсулінової» частини держбюджету, проблеми, що виникають при цьому, плюс питання обмеження цін на інсуліни — так у кількох словах можна викласти суть обговорення проблеми на робочій нараді у віце-прем’єр-міністра України В.Семиноженка. На «летючці» були присутні керівники Міністерства охорони здоров’я, відповідних підприємств, начальники обласних управлінь охорони здоров’я і представники громадських організацій.

Як відомо, для безплатного забезпечення інсуліном українських діабетиків у державному бюджеті-2002 передбачено 132 млн. грн. Наступного року ця сума повинна збільшитися до 159 млн., що дасть можливість забезпечити життєво необхідним препаратом абсолютно всіх хворих.

Одне із найголовніших питань сьогодні — створення вітчизняного виробництва людських генно-інженерних інсулінів, що сприятиме здешевленню препарату, забезпеченню хворих якіснішими ліками, інтенсифікує розвиток відповідних українських високотехнологічних виробництв. Нині готується постанова уряду, яка обмежить найвищий рівень цін на інсуліни. Це, у свою чергу, також знизить вартість препарату, у результаті з’явиться ще одна можливість забезпечити інсуліном більшу кількість діабетиків.

Сировина і субстанції, з яких виготовляють інсулін, мають бути найвищої якості — потенціал існуючих в Україні підприємств дає змогу цього досягти, переконаний В.Семиноженко. Отже, настав час усерйоз замислитися про вітчизняне виробництво субстанцій.

Заступник держсекретаря Міністерства охорони здоров’я України Ніна Гойда нагадала: у нашій державі (втім, як і в усьому світі) перманентно зростає як захворюваність на цукровий діабет, так і його поширеність. Водночас на ринку країни сьогодні є всі необхідні для лікування цієї важкої недуги препарати. Бюджетні асигнування на придбання інсулінів за 1999—2002 рр. збільшилися з 40,5 до 132 млн. грн., тобто в 3,2 разу. У першому кварталі нинішнього року витрати на закупівлю препарату профінансовано в повному обсязі відповідно до планових призначень. З уже освоєних 33 «держбюджетних» мільйонів 27,5 млн. грн. витрачено на вітчизняні інсуліни, 5,5 — на імпортні.

Водночас постачання діабетиків життєво необхідними ліками пов’язано з безліччю проблем. Серед них — брак коштів на придбання інсулінів. Як уже було сказано вище, для стовідсоткового забезпечення всіх, хто потребує, цим препаратом у держбюджет «недозаклали» 27 млн. грн. Разом з тим і в місцевих бюджетах, які, за ідеєю, повинні компенсувати нестачу, кошти не передбачені. Немає в Україні державного реєстру діабетиків, з допомогою якого можна зробити реальністю персональну схему лікування кожного з 123 тисяч вітчизняних інсулінозалежних. В наявності явно недостатній рівень поінформованості лікарів-ендокринологів щодо інсулінів вітчизняного виробництва. Результат — формування помилкової, як вважають керівники Міністерства охорони здоров’я, думки громадськості про українські препарати як низькоякісні і малоефективні.

До 15 травня 2002 р. — дати початку роботи нової ВР — учасники наради зобов’язали Міністерство охорони здоров’я України сформувати пакет пропозицій. Зокрема, щодо збільшення передбачених у держбюджеті на нинішній рік 132 млн. грн. до 159 млн. грн. Ще одна важлива новина: з другого півріччя усі виробники інсулінів як вітчизняні, так і зарубіжні, матимуть абсолютно однакові тендерні права. Не забули учасники наради «дати хід» скаргам, що накопичилися в громадських організаціях, на незадовільну якість вітчизняних інсулінів і спричинені ними ускладнення. Було вирішено: за кожним окремо взятим випадком провести засідання спеціальної комісії, до складу якої повинні входити як медики, так і представники громадськості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі