Імунну систему підстьобувати небезпечно

Поділитися
Активізувати імунну систему ліками без контролю лікаря небезпечно для здоров’я, переконаний директор Інституту мозку людини РАН Святослав Медведєв...

Активізувати імунну систему ліками без контролю лікаря небезпечно для здоров’я, переконаний директор Інституту мозку людини РАН Святослав Медведєв. За його словами, якщо при будь-якій хворобі вживати імуностимулюючі препарати, то коли посилена робота імунної системи справді буде потрібна організмові, її резервів може забракнути.

На думку завідувача лабораторії нейроімунології цього інституту Ігоря Столярова, наслідками бездумного вживання імуностимуляторів можуть стати серйозні захворювання, зокрема суглобів, щитовидної залози, навіть розсіяний склероз. Надмірно активна імунна система, крім боротьби з чужорідними білками, починає атакувати рідні клітини. Співробітники лабораторії спостерігали, що в деяких маленьких пацієнтів із порушеннями роботи мозку після вакцинації (яка була в даному разі необхідна) виникли аутоімунні явища. Безумовно, для узагальнення цих даних необхідні планомірні спеціальні дослідження. Проте учені вважають, що такий ризик є і його необхідно враховувати.

У кожному разі, перед проведенням вакцинації чи іншого лікування потрібно об’єктивно оцінити стан імунної системи. Такі методи розроблені й застосовуються в лабораторії нейроімунології Інституту мозку людини РАН. Після звичайного взяття крові на аналіз через чотири дні дослідники отримують дані про показання імунної системи. Вчені переконані, що така оцінка вкрай необхідна для правильної постановки діагнозу й вибору потрібного лікування.

«Не можна активізувати стан імунітету, попередньо не вимірявши його, — підкреслює І.Столяров. — Точно так само, як лікар не даватиме ліків, які знижують або підвищують артеріальний тиск, не знаючи його величини. Імунна система потребує таких самих досліджень».

Взагалі, як категорично не рекомендується лікувати без рекомендації лікаря серце чи судини, так само не слід займатися самолікуванням імунної системи і безконтрольно її підстьобувати. Водночас учені підкреслюють, що зміцнювати імунітет необхідно, але для цього існує безліч інших, немедикаментозних способів. Це прийом вітамінів, помірні фізичні навантаження, сонце, повітря і вода, гармонія у психоемоційній сфері. Якщо цього не досить, доводиться звертатися до імуностимуляторів, але тільки під контролем лікаря.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі