Хочеш схуднути — спи. Хочеш спати — бігай - Здоров’я - dt.ua

Хочеш схуднути — спи. Хочеш спати — бігай

14 січня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №1, 14 січня-21 січня

Хронічне недосипання істотно підвищує ризик придбати зайві кілограми. Такого висновку практично водночас дійшли автори двох незалежних досліджень...

Хронічне недосипання істотно підвищує ризик придбати зайві кілограми. Такого висновку практично водночас дійшли автори двох незалежних досліджень. В одному з них 12 випробовуваним упродовж двох діб поспіль давали спати не більш чотирьох годин на у добу. У результаті рівень гормону, що сприяє підвищенню апетиту, в їхній крові підвищився в середньому на 28%. При цьому рівень гормону, який пригнічує апетит, упав на 18%. Самі випробовувані — молоді люди, прибічники здорового способу життя і низькокалорійної дієти, відзначали незвичний потяг до висококалорійної, насиченої вуглеводами їжі.

Масштаби іншого дослідження, результати якого були опубліковані в інтернет-виданні The Public Library of Science/Medicine, виявилися набагато більшими. У ньому відстежувалася взаємозалежність між середньою тривалістю сну та рівнем цих-таки гормонів у 1024 чоловік. При цьому було встановлено: ті, хто зазвичай спить п’ять і менше годин на добу, мають 15-відсоткові відхилення в рівні вмісту у крові гормонів, що регулюють апетит, порівняно з тими, хто спить по вісім годин на добу. Рівень гормону, який підвищує апетит, був при цьому підвищений, а рівень його антагоніста — на стільки ж знижений.

Автор першого дослідження, Ів ван Котер (Чиказький університет), повідомила, що саме скорочення середньої тривалості сну, яке повсюди спостерігається впродовж останнього десятиріччя, і може бути головним чинником, що зумовлює глобальне ожиріння. Як відомо, товсті люди страждають на безсоння частіше за інших. Вони стверджують: щоб заснути, потрібно що-небудь з’їсти. Насправді ж, запевняє Котер, щоб нормалізувати свій сон, необхідно забезпечити відповідне фізичне навантаження впродовж дня. Природно, це сприятиме й розв’язанню проблеми зниження ваги.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво